Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Oficiāli: Krievijas paralimpiešiem liegts piedalīties Rio 2016

Krievijas paralimpiskās paukotājas Anna Petuhova (no kreisās) and Ksenija Ovsjaņņikova FOTO: Vladimir Gerdo/TASS/Scanpix

Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) atstājusi spēkā aizliegumu Krievijas sportistiem piedalīties šoruden gaidāmajās Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) jūlija vidū aicināja apturēt pilnīgi visu Krievijas sportistu līdzdalību starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kā arī paralimpiskajās spēlēs, tā reaģējot uz izplatīto WADA neatkarīgās komisijas ziņojumu par Krievijas valsts organizāciju līdzdalību dopinga sistēmas uzturēšanā un vainīgo sportistu piesegšanā.

WADA neatkarīgā komisija atklāja, ka paralimpiskajos sporta veidos samainītas vai pazudušas 35 pozitīvas dopinga analīzes.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja Krievijas sportistus no olimpiešu pulka neizslēdza, tiesa, vairākos sporta veidos to izdarīja starptautiskās federācijas. Tikmēr Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) pirms nedēļas pieņēma lēmumu, ka paralimpiskajām spēlēm Krievijas sportisti netiks pielaisti.

Pēc šāda pavērsiena Krievijas Paralimpiskā komiteja ar apelāciju vērsās CAS, kas gan šo lēmumu atstāja spēkā, jo neesot piedāvāti nekādi fakti, kas varētu būt pretstatā ar IPC verdiktu.

«Konsultēsimies ar labākajiem juristiem parlamentā, iesaistīsim visus profesionāļus. Arī pats piedalīšos šajā darbā. Darīsim visu, lai mūsu sportisti varētu piedalīties paralimpiskajās spēlēs. Var sodīt amatpersonas un tiesnešus, bet nevar sodīt atlētus. Redzot, ko paralimpieši dara un kā pārvar grūtības, var tikai noņemt cepuri viņu priekšā. Šādus cilvēkus vajadzētu cienīt,» teica Krievijas Kultūras, sporta un jaunatnes lietu parlamentārās komisijas vadītājs Dmitrijs Sviščevs.

Savukārt Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko lēmumu nosauca par politiski motivētu un bez tiesiska pamata, bet kārtslēcēja Jeļena Isinbajeva to atzina par «netaisnīgu, negodīgu, nežēlīgu un cietsirdīgu».

Riodežaneiro paralimpiskās spēles norisināsies no 7.septembra līdz 18.septembrim.

Uz augšu
Back