«Rīga» hokejisti tiek pie pirmās uzvaras PK izcīņā jauniešiem

Latvijas hokeja komandas «Rīga» hokejisti sestdien Ņižņekamskā Pasaules kausa izcīņas jauniešu klubu komandām otrajā spēlē ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) uzvarēja Zviedrijas kluba Malmes «Redhawks» juniorus.

Aleksandra Ņiživija trenētās «Rīgas» labā pa vārtiem šajā mačā guva Uvis Balinskis, Kirils Galoha un Emīls Ezītis.

Mača rezultātu septītajā minūtē atklāja Balinskis, bet pēc tam cīņas rezultāts nemainījās līdz pat trešajai trešdaļai, kad 48.minūtē Galoha panāca 2:0. Dažas minūtes vēlāk rīdzinieki guva arī savus otros vārtus, tiekot pie pirmā panākuma šajā duelī.

Pirmajā mačā «Rīga» sestdien ar 4:5 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Čehijas vienībai Prāgas «Sparta».

Ar divās spēlēs gūtiem četriem punktiem «Rīga» pagaidām atrodas A apakšgrupas galvgalī.

«Rīga» komanda grupu kārtu noslēgs otrdien ar maču pret mājiniekiem Ņižņekamskas «Reaktor».

Tikmēr B apakšgrupā, kura savas spēles aizvada Naberežnije Čelni pilsētā, spēlē Jaroslavļas «Loko», Helsinku «Jokerit», Astanas «Sņežnije Barsi» un Bratislavas «Slovan» jaunie hokejisti.

Pēc apakšgrupu spēlēm nākamnedēļ ceturtdien notiks ceturtdaļfināli, sestdien tiks aizvadītas pusfināla cīņas, bet uzvarētāji tiks noteikti svētdien, kad notiks arī cīņas par pārējām vietām.

«Rīga» galvenais treneris šosezon būs Ņiživijs, kurš iepriekš strādāja par Rīgas «Dinamo» galvenā trenera palīgu. Tagad viņš samainījies vietām ar «Rīga» iepriekšējo vadītāju Ronaldu Ozoliņu, kurš nu kļuvis par Normunda Sējēja asistentu «Dinamo».

Gatavojoties jaunajai Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonai, «Rīga» piedalījās pārbaudes turnīrā Čerepovecā, kur izcīnīja vienu uzvaru piecās spēlēs, bet kopējā vārtu attiecība šajā turnīrā Latvijas jaunajiem hokejistiem bija 6:26. Tikmēr vēl vienā pārbaudes cīņā savās mājās ar 2:0 tika uzveikta Sanktpēterburgas SKA-1946 komanda.

MHL sezona, kurā startēs 31 komanda no trīs valstīm, sāksies 4.septembrī, bet «Rīga» pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk mājās uzņemot Maskavas «Spartak» vienību.

Pasaules kausa izcīņa jauniešu klubu komandām Krievijā tiek aizvadīta sesto reizi un visos turnīros piedalījusies arī «Rīga».

Pirmajā Pasaules kausa turnīra norises gadā 2011.gadā «Rīgai» tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā, otrajā gadā rīdzinieki ieņēma ceturto vietu apakšgrupā starp sešām vienībām, nekvalificējoties pusfinālam, bet iepriekšējos trīs gados Latvijas komanda turnīrā izcīnījusi piekto vietu.