Rio 2016: Pēdējā dienā bez latviešu līdzdalības tiek sadalīti 12 medaļu komplekti

FOTO: AFP/LETA

Bez Latvijas sportistu līdzdalības Riodežaneiro olimpisko spēļu pēdējā dienā šodien tiek sadalīti 12 medaļu komplekti.

Sākotnēji Latvijas skrējējam Valērijam Žolnerovičam bija paredzēta dalība maratona distancē, taču traumas dēļ viņš nestartēs. Līdz ar to Latvijas delegācijas pēdējais olimpietis bija Ruslans Nakoņečnijs, kurš modernajā pieccīņā izcīnīja 28.vietu.

Olimpisko spēļu pēdējā dienā tiek sadalīti 12 medaļu komplekti - vieglatlētikā, basketbolā, boksā, kalnu riteņbraukšanā, mākslas vingrošanā, handbolā, volejbolā un brīvajā cīņā.

Plkst.21.45 vīriešu basketbola turnīra finālā varēs vērot favorītu amerikāņu un serbu cīņu, bet plkst.17.30 sāksies bronzas duelis, kurā latviešu izcelsmes austrālieša Andreja Lēmaņa trenētā Austrālija spēkosies ar Spāniju.

Plkst.20 sāksies vīriešu handbola turnīra fināls, kurā iepriekšējo divu olimpisko spēļu čempione Francija tiksies ar Dānijas izlasi. Savukārt plkst.16.30 par bronzu cīnīsies Polija un Vācija.

Tikmēr plkst.19.15 Brazīlijas volejbolisti savu tribīņu priekšā sāks finālu pret Itāliju, bet bronzas medaļas ieguvēja tiks noskaidrota Krievijas un ASV mačā, kas sāksies plkst.15.30.

Plkst.15.30 sāksies olimpisko spēļu vieglatlētikas programmas noslēdzošā disciplīna, maratons vīriešiem. Trīs stundas vēlāk cīņu par godalgām sāks kalnu riteņbraucēji, kur varēs vērot ne tikai Londonas olimpisko spēļu čempionu Jaroslavu Kulhaviju, bet arī Peteru Saganu, kurš pērn šosejas riteņbraukšanas pasaules meistarsacīkstēs grupas braucienā izcīnīja zelta medaļu.

Tāpat šodien sadalīs medaļas mākslas vingrošanas komandu daudzcīņā, divās svara kategorijās brīvajā cīņā un četrās svara kategorijās boksā.

Naktī uz pirmdienu plkst.2 pēc Latvijas laika sāksies noslēgšanas ceremonija.

Par medaļām Riodežaneiro cīnās vairāk nekā 10 500 sportisti, kuri sadala 306 godalgu komplektus 28 sporta veidos. Šajās olimpiskajās spēlēs programmā atgriezās golfs un regbijs-7. Abi sporta veidi starp olimpiskajiem bija pagājušā gadsimta sākumā, bet iespēju atgriezties ieguva 2009.gadā.

Riodežaneiro ir pirmā pilsēta Dienvidamerikā, kura ieguvusi tiesības rīkot olimpiskās spēles. Tomēr tā saņemt iespēju organizēt četrgades lielāko sporta notikumu mēģināja arī iepriekš - pirmo reizi tas notika, gatavojoties 1936.gada olimpiskajām spēlēm, kas rezultātā notika Berlīnē. Vēlāk Riodežaneiro kā kandidātpilsēta startēja arī 2004. un 2012.gada spēlēm, tomēr tiesības organizēt olimpiskās spēles Brazīlijas metropole ieguva tikai 2009.gadā, izcīnot iespēju rīkot 31.Vasaras olimpiskās spēles 2016.gadā un apsteidzot trīs citas kandidātpilsētas - Čikāgu, Madridi un Tokiju.

Galvenais olimpiskais stadions - Marakanas stadions - pilsētā tika uzbūvēts jau pirms aptuveni 70 gadiem, to atjaunojot pirms 2014.gadā aizvadītā Pasaules kausa futbolā.

Latvijas Riodežaneiro Olimpiādes pieteikumā bija 34 sportisti, bet uz starta stājās 32 no viņiem, jo Līnai Mūzei un Žolnerovičam traumu dēļ sacensības gāja secen.

Neilgi pirms olimpisko spēļu sākuma Latvijai tika prognozētas trīs olimpiskās godalgas - ASV laikraksts «USA Today» lēsa, ka uz goda pjedestāla kāps Eiropas čempions šķēpmešanā Zigismunds Sirmais, septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa, kā arī pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Savukārt «Gracenote» (agrāk - «Infostrada Sports») jaunākajās prognozēs paredzēja sudrabu šķēpmetējai Madarai Palameikai un pludmales volejbolistiem, bet bronzu cīkstonei Anastasijai Grigorjevai.

No Latvijas cerībām pludmales volejbolisti nepārvarēja apakšgrupu turnīru, Ikauniece-Admidiņa izcīnīja ceturto vietu, svarcēlājs Artūrs Plēsnieks ieņēma astoto pozīciju, Sirmais neiekļuva finālā, cīkstone Grigorjeva nesasniedza medaļu cīņas, Palameika ierindojās desmitajā vietā, bet divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs nepārvarēja ceturtdaļfinālu.

Par pārsteigumu parūpējās svarcēlāja Rebeka Koha, kura negaidīti izcīnīja ceturto vietu. Savukārt smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs 200 metru distancē izcīnīja piekto vietu.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvija medaļas guvusi katrās Vasaras olimpiskajās spēlēs, turklāt tikai 1996.gadā Atlantā nācās samierināties ar vienu godalgu.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro noslēgsies svētdien.

    Uz augšu