Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vienības velobraucienam reģistrējušies vairāk nekā 2000 dalībnieku

TVNET
Vienības velobraucienam reģistrējušies vairāk nekā 2000 dalībnieku
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zigismunds Zālmanis

4. septembrī Siguldā lieli un mazi aktīvās atpūtas cienītāji tiek gaidīti Latvijas gada vērienīgākajā velonotikumā – 26. Latvijas Riteņbraucēju Vienības braucienā. Šobrīd velobraucienam pieteikušies jau vairāk nekā 2000 cilvēki, bet iepriekšējā reģistrācija turpināsies līdz 30. augustam.

Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens šogad risināsies jau 26. reizi, pulcējot ne tikai riteņbraukšanas profesionāļus, bet arī amatierus, darba un skolu kolektīvus vai vienkāršas draugu grupas. Velobrauciena pirmsākumi meklējami 20. gadsimta 30. gados, kad pateicoties toreizējā Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstam, nozīmīgais notikums ar katru gadu pulcēja arvien lielāku dalībnieku skaitu.

Rekords tika sasniegts 1939. gadā, kad velobraucienā no Latvijas malu malām pulcējās 6225 dalībnieki. Velobrauciens, pateicoties Ernesta Pūces un citu aktīvistu pūlēm, tika atjaunots 1995. gadā. Ar katru gadu ievērojami audzis dalībnieku skaits. 2015. gadā trīs dažādās distancēs piedalījās 6100 velomīļu.

Šajā gadā Latvijas lielākie velosvētki ir veltīti Latvijas Riteņbraukšanas federācijas 130. gadu dzimšanas dienai. Vienības braucienā tiks sveiktas Latvijas riteņbraukšanas leģendas, kas nesušas mūsu valsts godu visaugstākā mēroga šosejas, velotreka, BMX un MTB sacensībās. Augusta beigās īpašā pasākumā, kas norisināsies Siguldā, svinīgi tiks atklāts īpašs vides objekts, kurā tiks iegravēti visu 2015. gadā startējušo dalībnieku vārdi un uzvārdi.

Šogad rīkotāji piedāvās Vienības velobrauciena dalībniekiem izmēģināt spēkus kādā no trīs distancēm: Sporta šosejas braucienā (84 km), Latvijas Valsts mežu kalnu divriteņu braucienā (49 km), kā arī «LDz» tautas šosejas braucienā tautas braucienā (36 km). Latvijas riteņbraucēju Vienības velobraucienā tiks noteikti un apbalvoti ne tikai ātrākie braucēji, bet arī vienotākie darba kolektīvi, visplašāk pārstāvētās pašvaldības, kā arī kuplākās ģimenes.

Šobrīd Latvijas Riteņbraucēju Vienības braucienā jau ir pieteikušies vairāk nekā 2000 velomīļu. Reģistrēties dalībai 26. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienā var internetāwww.velo.lv, Siguldas un Kuldīgas TIC, Smiltenes sporta centrā, kā arī veikalos «Eži» Cēsīs un Valmierā. Šobrīd reģistrācijas maksa ir no 10 – 20 EUR.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu