Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Brazīlijā 10 personas aizturētas par terorakta plānošanu Rio 2016

FOTO: AFP/LETA

Brazīlijā aizturētas desmit personas, kas tiek turētas aizdomās par terorakta plānošanu olimpisko spēļu laikā Riodežaneiro, ceturtdien paziņojis Brazīlijas tieslietu ministrs.

Aizdomās turamie visi ir brazīlieši. Viņi apvienojušies grupā, kas no vienkāršiem komentāriem par teroraktiem pārgājuši uz reāla terorakta plānošanu, atklāja varasiestādes.

Tostarp šīs personas mēģinājušas Paragvajā iegādāties automātu AK-47.

Brazīlijas tieslietu ministrs piebilda, ka aizdomās turamie slavējuši teroraktus, ko veicis grupējums «Islāma valsts», un pasludinājušas Brazīliju par potenciālo mērķi, lai gan tā nav iesaistījusies koalīcijā, kas cīnās pret «Islāma valsti» Irākā un Sīrijā.

Aizdomās turamie plānoja uzbrukumu, sazinoties caur lietotnēm «WhatsApp» un «Telegram», un reti tikās personiski, atklāja ministrs.

Tomēr nav gūti pierādījumi, ka viņi būtu tieši sazinājušies ar «Islāma valsti».

Divi aizdomās turamie vēl nav notverti, atklāja Brazīlijas varasiestādes.

Riodežaneiro XXXI vasaras olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks 5.augustā. Par drošību vērienīgā sporta notikuma laikā gādās aptuveni 85 000 policistu un citu drošības dienestu darbinieku.

Uz augšu
Back