Zināms, cik nopietnu traumu guvis Ronaldu

Jaunās Eiropas čempionvienības futbolā Portugāles līderis Krištianu Ronaldu svētdien finālspēlē gūtās traumas dēļ laukumā varētu atgriezties pēc mēneša, vēsta spāņu laikraksts «Marca».

Ronaldu finālspēlē ir sastiepis kreisā ceļgala saites. Pasaules futbola zvaigzne traumu guva cīņas sākumā - astotajā minūtē pēc sadursmes ar Francijas izlases futbolistu Dimitrī Pajē.

Ronaldu divas reizes centās atgriezties spēlē, taču 25.minūtē Portugāles izlases kapteinis laukumu atstāja uz nestuvēm un tika nomainīts.

Ārstu izmeklējumos konstatēts, ka Ronaldu ir sastieptas ceļgala mediālās saites, tāpēc atlabšanai būs nepieciešams mēnesis.

Visticamāk, Ronaldu Madrides «Real» sastāvā nevarēs piedalīties UEFA Superkausa izcīņā, kurā Spānijas galvaspilsētas klubs 9.augustā Norvēģijas pilsētā Trondheimā tiksies ar citu spāņu komandu «Sevilla».

Madrides «Real» aizvadītajā sezonā uzvarēja UEFA Čempionu līgā, bet «Sevilla» trešo gadu pēc kārtas triumfēja UEFA Eiropas līgā.

Ronaldu aizvadītajā Eiropas čempionāta finālturnīrā atkārtoja un laboja divus nozīmīgus turnīra rekordus. Pusfinālā pret Velsu (2:0) viņš guva savus devītos vārtus Eiropas čempionātu finālturnīros, panākot francūzi Mišelu Platinī. Tāpat viņš kļuva par pirmo futbolistu, kurš guvis vārtus četros Eiropas čempionāta finālturnīros. Savukārt svētdien aizvadītā spēle viņam bija 21.Eiropas čempionātu finālturnīros.

LETA jau ziņoja, ka svētdien Parīzes piepilsētā Sendenī notikušajā finālspēlē Portugāle papildlaikā ar 1:0 uzvarēja mājinieci Franciju, vienīgos vārtus gūstot 109.minūtē, kad izcēlās Eders.

Portugāle tika pie sava lielākā panākuma vēsturē - tā savā laukumā sacentās 2004.gada Eiropas čempionāta finālā, tomēr toreiz titula mačā ar 0:1 piekāpās Grieķijai.

Portugāles izlase nebija spējusi uzvarēt Franciju kopš 1975.gada, zaudējot iepriekšējās desmit savstarpējās tikšanās reizēs. Zīmīgi, ka Francija uzveica Portugāli pusfinālā gan 1984., gan 2000.gada Eiropas čempionātu pusfinālos, abas reizes vēlāk triumfējot sacensībās. Tāpat Francija pusfinālā apspēlēja Portugāli 2006.gada Pasaules kausā, tomēr toreiz finālā piekāpās Itālijai.