Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Stirnu buks»: Bērziņš un Kuzņecova uzvar tuksneša karstumā Kuldīgā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Sestdien, Latvijas vēsturē viskarstākajā 25. jūnijā, ainaviskā taku skriešanas seriālā «Stirnu buks 2016» sezonas 3. posmā, kas notika Ventas ielejā un Riežupes dabas parkā, garākajā Lūša distancē uzvaru svinēja mājinieks Kristaps Bērziņš un Kristīne Kuzņecova no Rīgas. Uz starta izgāja vairāk nekā 1700 dalībnieku no 13 valstīm, tostarp Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Dānijas, Spānijas, Francijas, Krievijas, Norvēģijas, Vācijas, Nīderlandes, Grieķijas, pat Bolīvijas!

Kuldīgā sportistus jau no paša rīta sagaidīja tuksneša cienīga svelme. Valdot atklātai saulei un karstumam, kas ēnā sasniedza teju +30 grādu atzīmi, sezonas līdzenākais posms pārvērtās par īstu izaicinājumu. Taču, kad sportisti bija sasnieguši finišu, ikviens varēja izbaudīt skaistu peldi Ventas rumbā un svelme ekskluzīvo veldzēšanos padarīja tikai vēl neaizmirstamāku!

Lūša distance – 30 km

30 km garajā Lūša distancē vīriešu konkurencē triumfēja čempions Kristaps Bērziņš (rez. 1:58.43). Pēc starta Bērziņš ar līderu grupu skrēja kopā tikai pa pilsētu un pāri Vecajam Ventas tiltam. 3. kilometrā, vietā, kur trase atstāj pilsētas robežas, Bērziņš sāka atrāvienu no grupas, un 5. km viņa pārsvars jau bija tik liels, ka tuvākie sekotāji viņu trasē samanīt vairs nevarēja. Kuldīdznieks gan pamanījās nomaldīties no trases pie Riežupes, zaudējot aptuveni minūti, taču konkurēt ar viņu spēja tikai epizodiski vien īsākās Stirnu buka distances līderi, bet ne tiešie konkurenti «lūši».

«Pārsvars laika izteiksmē varbūt izskatās iespaidīgi, taču uzvara nebūt nenāca viegli, jo karstums bija liels,» sacīja sacensību galvenais favorīts, kurš attaisnoja uz sevi liktās cerības. «Centos visu distanci veikt vienā tempā, lai nepārkarstu.

Aptuveni 17. km sapratu, ka uzvarēšu – tur bija tāds taisns garš posms un, redzot, ka tur neviens nav aizmugurē, jutu, ka šādā karstumā nav iespējams tādu starpību atspēlēt.

Savās mājās vienmēr patīkami skriet. Takas bija pazīstamas, jo treniņos bija sanācis tajās iegriezties. Pēc finiša izmantoju masāžas iespēju un devos uz Ventas rumbu nopeldēties,» sacīja Kristaps Bērziņš.

Finišā Bērziņš par 10 minūtēm apsteidza Andreju Jesko un par 15 minūtēm – Gintu Lūsi no Talsiem. Jāpiebilst, ka Bērziņš svinēja uzvaru sezonas pirmajā posmā Riekstukalnā, bet otrajā posmā Gaujas Nacionālajā parkā nevarēja piedalīties. Lūša distancē sieviešu konkurencē pārsteigumu sarūpēja Kristīne Kuzņecova (2:36:33). Garkalnes skrējēja, kura pirmajos divos posmos bija izcīnījusi divas 3. vietas, startā aizskrēja līderu grupā un līdz distances 6. km spēkiem mērojās ar sezonas līderi Lauru Čakli. Tad Kristīne pārņēma vadību trasē un iegūto handikapu palielināja, finišā ventspilnieci apsteidzot par 8 minūtēm. Toties Čaklei uzvara Kalnu karaļa etapā, kamēr Kuzņecova mēreni noskrēja sprinta etapu. 3. vietā ierindojās liepājniece Irīna Štūla-Pankoka, uzvarētājai piekāpjoties 15 minūtes.

«Smags karstums, skriet bija grūti,» sacīja Lūša distances uzvarētāja Kristīne, kura sezonas pirmajos divos posmos – Riekstukalnā un Gaujas Nacionālajā parkā – izcīnīja divas 3. vietas.

«Uzvara man pašai bija pārsteigums. Līdz pēdējam brīdim likās, ka Laura Čakle mani apsteigs. Tikai pašā finišā, kad skrēju gar Ventas rumbu pāri tiltam, sapratu, ka būšu 1. vietā,» norādīja Kristīne Kuzņecova.

«Pēc finiša sanāca pārmīt dažus vārdus ar Lauru un viņa atzina, ka pirms nedēļas bija noskrējusi maratonu. No otras puses, nopietnie un smagie treniņi vainagojušies rezultātiem. Distances gaitā pilnībā aizmirsu par Kalnu karalienes sprinta etapu un palaidu to garām. Ak dies, ko es izdarīju! – trases beigās sapratu, ka zaudēju vērtīgus punktus kopvērtējuma ieskaitē.»

Stirnu buks – 21 km

Vissīvākā cīņa par uzvaru šoreiz izvērtās 21 km garajā Stirnu buka distancē. Otro panākumu pēc kārtas guva gludo distanču speciālists Dmitrijs Serjogins (1:26:06), kurš sezonu sāka ar «sudraba zaķi» Riekstukalnā. Rīdzinieks izmantoja visas sezonas līdzenākā posma priekšrocības un svinēja uzvaru arī Kalnu karaļa sprinta etapā. Serjogins finišā tikai par pusotru minūti apsteidza Rūdolfu Zērni no Saldus. Pārliecinošu 3. vietu izcīnīja Andrejs Dmitrijevs, kuru daudzi ir manījuši zilajos televizora ekrānos, lasot LTV 7 sporta ziņas krievu valodā.

Tāpat dāmu konkurencē otro panākumu pēc kārtas guva Zanda Ulanova (1:50:38). Jūrmalniece par 3 minūtēm apsteidza Vitu Devjatņikovu (vienīgās divas dāmas, kuras Stirnu buka trasi pieveica ātrāk nekā divās stundās), bet 3. vietā lepnā vientulībā finišēja Dace Banga.

Zaķis – 14 km

14 km garajā Zaķa distancē pie pirmās uzvaras tika Artūrs Pauliņš (56:55), kurš attiecīgi ar trīs un četru minūšu pārsvaru apsteidza sīkstos konkurentus Matīsu Slikšjāni un Jāni Gaili. Jāpiemetina, Pauliņš un Slikšjānis vienīgie distanci veica ātrāk par stundu.

Dāmu ieskaitē uz uzvarētājas takas atgriezās Ināra Lūse (1:08:48). Ventspilniece guva panākumu sezonas pirmajā posmā Riekstukalnā, bet iepriekšējā posmā Gaujas Nacionālajā parkā nācās samierināties ar 2. vietu. Lūse par nepilnām piecām minūtēm apsteidza Madaru Frēlihu un par septiņām minūtēm – Zani Ermansoni.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu