Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Svarcēlājs Plēsnieks apstiprināts Rio 2016 dalībnieku vidū

Artūrs Plēsnieks FOTO: EPA/LETA

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, noslēdzoties olimpiskajam kvalifikācijas rangam, apstiprināts Riodežaneiro Olimpiādes dalībnieku vidū.

Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem Plēsnieks ar 405 kilogramu summu olimpiskajā rangā ieņēmis piekto vietu, tādējādi Latvijas sportists oficiāli apstiprināts Riodežaneiro Olimpiādes dalībnieku vidū.

Aizvadītās nedēļas nogalē Kolumbijā notika pēdējās olimpiskās kvalifikācijas sacensības, kurās dalībnieki teorētiski varēja atbīdīt Plēsnieku rangā ārpus labāko 15 sportistu skaita, taču tas nenotika.

Līderis ar 437 kilogramiem (191+246) ir Kazahstānas sportists Iļja Iļjins, otrais ir Uzbekistānas sportists Ruslands Nurudinovs, kurš pacēlis 432 kilogramus (193+239), bet trešajā vietā atrodas krievs Dāvids Bedžanjans, kurš kopsummā pacēlis 427 kilogramus (187+240).

Plēsnieks aprīlī kļuva par Eiropas čempionu, raušanas un grūšanas disciplīnu summā paceļot 403 kilogramus. Savukārt pērn pasaules čempionātā Plēsnieks izcīnīja bronzas medaļu, summā pieveicot 405 kilogramus.

Iespēja kļūt par Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieci ir arī 18 gadus jaunajai Rebekai Kohai, kurai ir iespēja tikt pie neizmantotās kvotas.

Koha aprīlī Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļu. Atsevišķi raušanā viņa bija otrā, bet grūšanā trešā, tiekot pie mazās sudraba un bronzas godalgas.

Tobrīd tikai 17 gadus vecā Koha, kura svara kategorijā līdz 53 kilogramiem bija jaunākā sacensību dalībniece, raušanā pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā pievarēja 108 kilogramu stieni, kas summā viņai deva 198 kilogramus. Koha visos veidos laboja valsts rekordus.

Uz augšu
Back