Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Porziņģa meistarklasē Liepājā piedalīsies trīs viņa kolēģi no NBA kluba «Knicks»

Kristaps Porziņģis FOTO: USA Today Sports/Scanpix

21 Latvijas jaunajam basketbolistam būs iespēja no 13. līdz 16. jūnijam piedalīties Kristapa Porziņģa meistarklasē, pilnveidojot meistarību un paplašinot redzesloku. «Man paveicās, ka izšķirošos brīžos līdzās bija cilvēki, kuru profesionālais padoms vai paraugs palīdzēja pieņemt pareizus lēmumus, motivēja strādāt un ievirzīja dzīvi pareizās sliedēs. Vēlos nodot stafeti tālāk, palīdzot Latvijas jaunajiem talantiem,» uzsver Kristaps, kurš Liepājā pulcējis savus domubiedrus arī no Ņujorkas un Seviljas.

Uz meistarklasi uzaicināti 14-16 gadus veci Latvijas basketbolisti, kurus izraudzījās brāļi Porziņģi saziņā ar jaunatnes komandu treneriem. Meistarklases galvenais treneris būs Latvijas U16 izlases vadītājs Artūrs Visockis-Rubenis, ar jauniešiem strādās arī Latvijas izlašu treneri Jānis Gailītis, Matīss Graudiņš un Ēriks Visockis, Liepājas Sporta spēļu skolas treneris Zintis Lākutis, sporta ārste Sandra Rozenštoka, kā arī speciālisti no ASV – Ņujorkas «Knicks» sistēmā strādājošais treneris Džošua Longstafs (Joshua Longstaff), individuālais treneris Lerijs Sanderss (Larry Sanders) un komunikāciju speciālists Dens Roms (Dan Rhome).

Meistarklasē piedalīsies arī Kristapa Porziņģa kolēģi – NBA kluba «Knicks» spēlētāji amerikānis Kails O’Kvinns (Cyle O’Quinn), francūzis Kevins Serafins (Kevin Seraphin) un slovēnis Saša Vujačičs (Sasha Vujacic; Slovēnija), kā arī Spānijas kluba «Sevilla Baloncesto» komandas spēlētāji amerikānis Skots Bamforts (Scott Bamforth), serbs Nikola Radičevičs (Nikola Radicevic) un spānis Pjērs Oriola (Pierre Oriola).

Katru dienu paredzēti divi treniņi, kā arī lekcijas vai pārrunas par basketbolu un citām tēmām, kas svarīgas potenciālajiem basketbola profesionāļiem.

Kristaps Porziņģis: «Mans ceļš no Liepājas cauri Spānijai līdz pasaulē labākajai līgai bija iespējams tikai tāpēc, ka izšķirošos brīžos līdzās bija cilvēki, kuru profesionālais padoms vai paraugs palīdzēja pieņemt pareizus lēmumus, motivēja strādāt un ievirzīja manu dzīvi pareizās sliedēs. Patīkami, ka mana debijas sezona NBA palielinājusi Latvijas jauniešu interesi ar basketbolu, taču ar to vien nepietiek. No savas puses centīšos palīdzēt arī praktiski, rīkojot šādas meistarklases. Talantīgajiem Latvijas basketbolistiem būs iespēja gan pilnveidot individuālo meistarību, gan paplašināt redzesloku un iegūt profesionālā sportista karjerā nepieciešamu informāciju.»

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps: «14-16 gadu vecumā jaunajiem basketbolistiem ir vajadzīga profesionāla palīdzība, lai pilnībā realizētu savu talantu. Šajā virzienā darbojas LBS organizētās Basketbola akadēmijas, un esam priecīgi, ka savu ieguldījumu dod arī Latvijas labākie basketbolisti un treneri. Kristapa personīgā pieredze, kā arī viņa uzaicināto spēlētāju un speciālistu padomi meistarklases dalībniekiem šīs četras dienas padarīs neaizmirstamas, iedvesmojot veiksmīgai karjerai. Turklāt esmu pārliecināts, ka Kristapa uzaicinātie palīgi uz savām zemēm aizvedīs vislabākos iespaidus par Kristapa dzimto pilsētu un Latviju. Patīkami, ka šīs iniciatīvas starptautisko dimensiju izprata un novērtēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, palīdzot noorganizēt šo meistarklasi.»

Trešdien, 15.jūnijā, meistarklases dalībnieki piedalīsies Kristapa Porziņģa Liepājai dāvātā basketbola laukuma atklāšanā, bet noslēguma dienā 16.jūnijā notiks arī profesionālo basketbolistu paraugspēle, kurā Kristapam un viņa kolēģiem no NBA un Spānijas līgas pievienosies arī Latvijas basketbolisti Artjoms Butjankovs, Kristaps Dārgais, Jānis Kaufmanis, Dāvis Rozītis u.c.

Uz augšu
Back