Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kurai sportistei vajadzētu dot priekšroku?

Anita Kažemāka FOTO: LETA

No pašreiz četrām Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildījušajām maratona skrējējām uz Olimpiādi nedosies Anita Kažemāka, jo viņas rezultāts starp šīm sportistēm ir vissliktākais, sacīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis.

Šobrīd Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvus izpildījušais uzreiz četras zem Latvijas karoga startējošas skrējējas - Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, latviešu izcelsmes ASV sportiste Ariana Hilborna un Kažemāka. Tiesa, olimpiskajās spēlēs no vienas valsts vienā disciplīnā var piedalīties tikai trīs vieglatlēti.

Zālītis norādīja, ka šajā situācijā priekšroka tiks dota skrējējām, kuras normatīvu izpildījušas ar labāko rezultātu, un šajā kompānijā sliktākais laiks ir tieši Kažemākai.

«Sievietēm normatīvu ir izpildījušas četras skrējējas, bet startēt olimpiskajās spēlēs varēs trīs sportistes - tās, kuras uzrādījušas labākos rezultātus. Līdz ar to šobrīd izskatās, ka mājās jāpaliek Kažemākai,» pauda Zālītis. «Savukārt ar Hilbornu informācijas apmaiņa notiek nepārtraukti - izlases direktors Dmitrijs Miļkēvičs ar viņu uztur kontaktus. Pirmo reizi viņa Latvijas valstsvienību pārstāvēja šī gada pasaules čempionātā pusmaratonā. Līdz ar to viņa ir tāda pati atlēte kā jebkura cita Latvijā dzīvojošā. Viņas rezultāts maratonā varbūt nav superlabs, bet jebkurā gadījumā viņa ir priekšā Anitai.»

«Protams, par braucējām vēl lems LVS valde un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomiteja, turklāt šie rezultāti tiks saskaņoti arī ar Starptautisko Vieglatlētikas federāciju (IAAF),» sacīja Zālītis.

Savukārt kungu konkurencē maratona distancē šobrīd olimpisko normatīvu izpildījis tikai Valērijs Žolnerovičs, bet Zālītis vēl cer, ka tas izdosies arī Jānim Girgensonam, kuram gan pagājušās nedēļas beigās Stokholmā līdz tā izskriešanai pietrūka piecu ar pusi minūšu. Pirms tam maijā «Lattelecom» Rīgas maratonā Renārs Roze no normatīva atpalika par mazāk nekā minūti.

«Vieglatlēti, kuri varētu izpildīt olimpisko normatīvu, ir vēl vismaz desmit. Viens no viņiem ir Elvijs Misāns, kuram trīssoļlēkšanā pietrūkst tikai astoņu centimetru, arī kārtslēcējs Mareks Ārents. Grūti pateikt, kā šovasar klāsies Mārim Urtānam. Arī starp šķēpmetējām viena vieta vēl brīva - normatīvus var izpildīt Anete Kociņa un Līna Mūze, kamēr par puišiem ir grūti pateikt. Redzēsim, ko Prezidenta kausā demonstrēs Zigismunds Sirmais. Vēl ir arī Ansis Brūns un Ainārs Kovals ar savu bagātīgo pieredzi. Tāpat ar jautājuma zīmi ir arī vesera metējs Igors Sokolovs un Aiga Grabuste,» uzsvēra Zālītis.

Pašlaik Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 13 Latvijas vieglatlēti. Olimpisko spēļu normatīvus iespējams pildīt vēl vairāk nekā mēnesi - līdz 11.jūlijam.

Uz augšu
Back