No Latvijas BMX sportistiem Rio kvalificējas Štrombergs un Treimanis

Edžus Treimanis

FOTO: AFP/LETA

Līdz ar olimpiskās kvalifikācijas cikla noslēgumu BMX riteņbraukšanā noslēgusies arī Latvijas BMX sportistu atlase dalībai Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pēc Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) izstrādātajiem kritērijiem tiesības pārstāvēt mūsu valsti nozīmīgajās sacensībās ir Mārim Štrombergam un Edžum Treimanim.

Olimpiskās atlases cikls BMX riteņbraukšanā tika aizvadīts no 2014. gada 31. maija līdz 2016. gada 30. maijam. Tā laikā sportistiem bija iespēja pelnīt UCI punktus dažāda mēroga starptautiskajās sacensībās. Iegūtie punkti olimpiskā kvalifikācijas cikla laikā veidoja olimpisko nāciju rangu, pēc kura arī lielā mērā tika noteikts kvotu sadalījums četrgades nozīmīgākajām BMX sacensībām.

LRF padome 2014. gadā apstiprināja BMX izlases galvenā trenera Ivo Lakuča sagatavoto Latvijas sportistu atlases sistēmu dalībai četrgades nozīmīgākajām sacensībām, kur kā nozīmīgākais kritērijs tika ņemts vērā individuāli iegūtais UCI punktu skaits olimpiskā nāciju ranga kopvērtējumā atlases periodā.

Riodežaneiro olimpisko spēļu nāciju rangā BMX riteņbraukšanā Latvija ieņēma sesto vietu, kas mūsu valstij dod divas ceļa zīmes vīriešu sacensībās. Pēc LRF kritērijiem, tiesības pārstāvēt mūsu valsti olimpiskajās spēlēs ir Mārim Štrombergam un Edžum Treimanim, kuri ieguva lielāko UCI punktu skaitu.

Trešo lielāko UCI punktu skaitu ieguva vēl viens valmierietis Rihards Veide, bet ceturto jelgavnieks Kristens Krīgers. Veide šobrīd ir Latvijas izlases rezerves kandidāts, kurš Lakuča vadībā gatavosies kopā ar olimpisko komandu līdz olimpiešu izlidošanai uz Riodežaneiro.

Pa trim vietām vīriešu sacensībās ieguva ASV, Nīderlande, Austrālija un Francija. Lielbritānijai, Latvijai un Kolumbijai divas vietas. Pa vienai ceļa zīmei saņēma Argentīna, Šveice, Kanāda, Jaunzēlande, Brazīlija, Japāna, Ekvadora, Krievija, Vācija, Norvēģija, Venecuēla, Dienvidāfrika, Dānija un Indonēzija.

Sieviešu sacensībām vienīgā Latvijas pārstāve Sandra Aleksejeva nekvalificējās.

Uz augšu