Treimanis izcīna 5. vietu pasaules čempionātā BMX

Edžus Treimanis

FOTO: Publicitātes foto

Naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika Kolumbijas pilsētā Medelīnā noslēdzās pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Vīru elites grupā lielajā finālā Edžus Treimanis izcīnīja augsto piekto vietu, bet par pasaules čempionu kļuva Francijas sportists Žorī Dudē.

Pasaules čempionātā svētdien pamatsacensības aizvadīja elites un junioru grupu sportisti, kuru vidū bija arī septiņi Latvijas braucēji. Elites vīru grupā mūsu valsti pārstāvēja Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide un Kristens Krīgers. Junioru vīru grupā startēja Helvijs Babris, sieviešu elitē Sandra Aleksejeva, bet junioru meiteņu grupā Vineta Pētersone.

Līdzīgi kā sestdien notiekošajās «time – trial» sacensībās, kur elites vīru grupā bronzas godalgu izcīnīja Māris Štrombergs, pamatsacensību gaitu ietekmēja nepastāvīgie laika apstākļi. Lietus dēļ ievērojami aizkavējās pirmā pamatsacensību kārta.

Vīru elitē automātiski astotdaļfinālam no Latvijas sportistiem kvalificējās Treimanis, bet sekmīgi pārvarot pirmo pamatsacensību kārtu, tajā iekļuva arī Štrombergs, Krīgers un Veide. Vienā astotdaļfināla braucienā startēja Štrombergs un Krīgers. Māris jau no starta izvirzījās vadībā un izcīnīja visai drošu uzvaru. Tikmēr Kristens finišēja sestajā vietā, no tālākām cīņām izstājoties. Citos astotdaļfinālos sekmīgi startēja abi pārējie mūsu elites braucēji. Treimanis izcīnīja uzvaru, bet Veide bija otrais.

Ceturtdaļfinālā Treimanis startēja otrajā braucienā. Trases pirmajā daļā viņš atradās ceturtajā vietā, bet beigu daļā jau izvirzījās trešajā pozīcijā, kuru arī nosargāja un iekļuva pusfinālā. Uzvarot savā braucienā, pusfinālistu pulkam kvalificējās arī Štrombergs. Tikmēr Veide pēc ne pārāk sekmīga starta centās aizcīnīties līdz labāko četriniekam. Finišu mūsu sportists šķērsoja sestajā pozīcijā, kas tālākām cīņām kvalificēties neļāva.

Štrombergs un Treimanis startēja otrajā pusfinālā. Pēc starta abi mūsu sportisti nebija labāko četriniekā, tomēr, veicot lielisku trases otro daļu, četriniekā spēja ielauzties Treimanis, kurš kā ceturtais savā pusfināla braucienā iekļuva lielajā finālā. Tikmēr Štrombergs finišēja astotajā vietā, finālā netiekot. Šo pusfināla braucienu nepārvarēja arī titulētais austrālietis Sems Vilobijs un brits Liams Filipss.

Lielajā finālā trenera Ivo Lakuča audzēknis Treimanis startēja no astotā celiņa. Lai arī no starta viņš nebija brauciena līderu vidū, trasē turpināja demonstrēt lielisku cīnītāja raksturu. Edžus finišēja piektajā vietā, kas ir viņa labākais sasniegums līdzšinējā karjerā pasaules čempionātos. Par jauno čempionu kļuva Francijas sportists Žorī Dudē, kurš savas karjeras laikā izcīnīja otro pasaules čempiona titulu elites grupas pamatsacensībās. Sudraba medaļu ieguva nīderlandietis Niek Kimman, kurš pasaules čempionātā triumfēja pērn. Tikmēr bronzas medaļa ASV sportistam Nikam Longam. Treimanis bija gadu ziņā vecākais dalībnieks finālā.

Junioru vīru konkurencē Helvijs Babris iekļuva ceturtdaļfinālā, kurā trenera Lakuča audzēknis ieguva ceturto vietu. Pusfinālā Vecpiebalgā BMX gaitas sākušais sportists no starta nebija labāko četriniekā, tomēr līdz trases otrajai daļai bija izkarojis trešo pozīciju. Finālā gan Helvijs neiekļuva, jo piedzīvoja kritienu pēc tam, kad tieši priekšā viņam bija nokritis viens no galvenajiem favorītiem - austrālietis Andrew Hughes. Galarezultātā pusfināla braucienā latvietis finišēja septītais.

Sieviešu elitē Sandra Aleksejeva kā ceturtā pārvarēja pirmo pamatsacensību kārtu. Ceturtdaļfinālā valmieriete savā braucienā finišēja sestajā vietā, uzreiz aiz lietuvietes Vilmas Rimšaites. Abām baltietēm līdz ar to sacensības bija beigušās.

Junioru meiteņu konkurencē sekmīgi pirmo kārtu pārvarēja Vineta Pētersone. Pusfinālā jaunā sportiste līdz trases vidusdaļai bija ceturtajā pozīcijā, tomēr beigu daļā viņu apsteidza nīderlandiete Ruby Huisman. Latviete finišēja piektajā vietā, paliekot uzreiz aiz finālistu skaita.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā – vīru elites fināls

1. Joris Daudet, Francija

2. Niek Kimman, Nīderlande

3. Nick Long, ASV

4. Jeremy Renculer, Francija

5. Edžus Treimanis, Latvija

6. Twan Van Gendt, Nīderlande

7. Amidou Mir, Francija

8. Alberto Carlos Ramirez, Kolumbija

Uz augšu