"Barons/LMT" piekāpjas varenajam "Dinamo" (4)

Eiropas kausa turnīra basketbolā B apakšgrupas pirmajā mačā Latvijas čempioni “Barons/LMT” ar 61:80 savā laukumā piekāpās spēcīgajam Krievijas klubam Maskavas “Dinamo”.

„Barons/LMT” komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 16 gūtiem punktiem bija Giedrs Gusts, bet ar 11 punktiem izcēlās Demetrijs Aleksanders, savukārt Čārlza Rodsa kontā desmit punkti. "Dinamo" rindās ar 24 gūtajiem punktiem izcēlās NBA rūdījumu guvušais Bostjans Nahbars, bet 14 punktus guva Džanero Pargo.

Spēles pirmajās minūtēs veiksmīgāk darbojās viesi, kuri izvirzījās vadībā ar 12:4, taču ne uz ilgu laiku. Ritot laikam, Latvijas čempioni starta drudzi lēnām pārvarēja, un galvenokārt ar Gusta pūlēm „Baroni” panāca izlīdzinājumu - 16:16. Pirmās ceturtdaļas otro pusi meistarīgāk aizvadīja „Dinamo” basketbolisti, kā rezultātā pēc nospēlētām 10 minūtēm ar 25:18 vadībā atradās Krievijas superklubs.

Otro ceturtdaļu ļoti apņēmīgi iesāka Maskavas klubs, kura uzbrukums un aizsardzība strādāja nevainojami. Arī puslaika galotnē labāk spēle vedās viesiem, kuri pēc pirmā puslaika devās atpūtā pie +14, (44:30).

Pēc pārtraukuma nekas būtiski nemainījās, notikumus laukumā kontrolēja viesi, kuri vairākkārt efektīgi ar „slam dunk” noslēdza ātros uzbrukumus. Rezultāts pēc nospēlētām 30 minūtēm bija 70:49 „Dinamo” labā.

Pēdējā desmitminūtē spēles temps bija krities, jo mača uzvarētājs jau bija zināms. Abu komandu treneri galotnē iesaistīja rezervistus, kuriem tā bija laba iespēja sevi apliecināt. Galarezultātā mača favorīti izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 80:61.

„Barons/LMT” – „Dinamo” 61:80 (18:25, 12:19, 19:26, 12:10)

Atlēkušās bumbas: Barons – 31, Dinamo – 43

„Barons” – sm 13/18, 2p 12/29, 3p 8/26, „Dinamo” – sm 15/20, 2p 28/45, 3p 3/20

B apakšgrupa: Maskavas “Dinamo” (Krievija), Rīgas “Barons/LMT” (Latvija), Kazaņas "Unics" (Krievija) un Sofijas "Lukoil Academic" (Bulgārija).

Otrajā B grupas mačā Kazaņas "Unics" viesos ar rezultātu 80:79 uzvarēja Sofijas "Lukoil Academic".

Eiropas kausa pamatturnīrā piedalīsies 32 komandas, kas salozētas astoņās grupās pa četrām, aizvadot divu apļu turnīru. Mači notiks no 25. novembra līdz 13. janvārim.

Katras grupas divas labākās vienības iekļūs turnīra nākamajā kārtā, kur komandas būs sadalītas četrās grupās pa četrām katrā. Grupu divi labākie klubi iekļūs turnīra "Final Eight", kurš norisināsies no 9. līdz 12. aprīlim.

Vakar turnīra atklāšanas spēlē Viļņas "Lietuvos rytas" savā laukumā ar 95:74 (24:13, 28:23, 18:20, 25:18) pieveica Lionas "Asvel" no Francijas.