«VEF Rīga» basketbolisti Eiropas kausa sezonu noslēdz ar pamatīgu «zāģi»

Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» trešdien ar pārliecinošu neveiksmi noslēdza šīs sezonas Eiropas kausa izcīņu.

Rīdzinieki izbraukumā ar 61:90 (14:22, 15:19, 17:28, 15:21) atzina Slovēnijas vienības Ļubļanas «Union Olimpija» pārspēku.

«VEF Rīga» sastāvā 19 punktus iemeta Ronalds Zaķis, bet 12 pievienoja Džeralds Robinsons. Savukārt desmit punktus iemeta Ingus Jakovičs.

Jau pašu mača sākumu Latvijas komanda aizvadīja vāji, nonākot iedzinējos ar 3:11. Pēc tam gan cīņa starp abām komandām izlīdzinājās un «Union Olimpija» pārsvars manāmi vairs nepieauga. Tiesa, pirmā puslaika izskaņā Ļubļanas klubam izdevās atrauties jau par 15 punktiem - 41:26.

«VEF Rīga» turpināja neveiksmīgi spēlēt arī otrajā puslaikā, ļaujot pretiniekiem 27.minūtē sasniegt 20 punktu pārsvaru (61:41), turklāt desmit minūtes vēlāk tablo rādīja jau 84:53. Cīņas izskaņā spēles gaita būtiski nemainījās.

Rīdzinieki šo turnīru noslēdza ar astoņiem zaudējumiem pēc kārtas, savu vienīgo uzvaru izcīnot savā laukumā pret Solnokas «Olaj KK». Mājas spēlē pret Ļubļanas klubu 11.novembrī tika piedzīvota neveiksme ar 74:83.

Kā zināms, «VEF Rīga» pēc sastāva papildināšanas ar amerikāņu saspēles vadītāju Robu Laueriju no viņa līdzšinējā Grieķijas kluba Amaljadas «Koroivos» nav saņēmusi cerēto brīvlaišanas vēstuli, ko pašlaik cenšas apstrīdēt Starptautiskajā Basketbola federācijā (FIBA). Līdz šim amerikānis Rīgas klubā vēl nav debitējis, trīs spēles noraugoties no malas.

Citās šīs grupas spēlēs trešdien Maskavas apgabala «Himki» no Krievijas savā laukumā ar 90:68 (20:23, 25:23, 23:10, 22:12) apspēlēja citu šīs valsts klubu Sanktpēterburgas «Zeņit», bet Ungārijas klubs Solnokas «Olaj KK» viesos negaidīti ar 68:67 (16:10, 19:16, 15:19, 18:22) pārspēja Stambulas «Bešiktaš Integral Forex» no Turcijas.

D apakšgrupā jau iepriekš bija zināmas visas komandas, kas sasniegs nākamo posmu. Par apakšgrupas uzvarētāju ar astoņiem panākumiem desmit spēlēs kļuva «Himki», kamēr par uzvaru mazāk izcīnīja «Bešiktaš Integral Forex». Ar sešām uzvarām sekoja «Union Olimpija», bet panākums mazāk bija «Zeņit». Ungārijas un Latvijas pārstāvji tikmēr guva attiecīgi trīs un vienu panākumu.

«VEF Rīga» komandai šajās sacensībās bija izvirzīts uzdevums pārvarēt pirmo turnīra posmu. Sacensībās vienība startēja piekto gadu pēc kārtas.

«Ventspils» komanda Eiropas kausam kvalificējās kā iepriekšējās sezonas Latvijas čempione, bet «VEF Rīga» saņēma īpašo uzaicinājumu uz ULEB Eirolīgas kvalifikāciju, ko nespēja pārvarēt, un automātiski saņēma vietu Eiropas kausā.