Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šodien startē rallijs Talsi 2016

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Go4speed

Šodien ar kvalifikācijas posmu sāksies Latvijas un Lietuvas rallija čempionāta posma Rally Talsi 50 gadu jubilejas sacensības. Rallijam pieteikušās 59 ekipāžas no septiņām valstīm, kā arī 32 ekipāžas, kas startēs vēsturisko automašīnu regularitātes sacensībās Youngtimer Rally Talsi. Sacensību ātrumposmi paredzēti sestdien un svētdien, 21. un 22. maijā, kad tiks noskaidrots ne vien Rally Talsi uzvarētājs, bet arī ceļojošā Čempionu Kausa ieguvējs, par kuru šogad cīnās četri čempioni – latvieši Vorobjovs un Lielkājis, lietuvietis Šveds un baltkrievs Vjazovičs.

Šajās brīvdienās Rally Talsi ātrumposmos redzēsim piecpadsmit gadus jauno somu talantu Kalli Rovanperu (leģendārā somu autorallista Harri Rovanpera dēls), kuram par uzvaru šoreiz jāspēkojas ne tikai ar Latvijas, bet arī Lietuvas ātrākajiem rallija meistariem. Sacensībās redzēsim arī šobrīd modernākās Škoda Fabia R5 klases automašīnas – turklāt, Talsos tādas būs divas – latvieša Raimonda Kisiela un viņa lietuviešu kolēģa Martina Samuita rokās.

Rally Talsi šogad piedalīsies arī autosportisti, kuri rallija ātrumposmos kādu laiku nebija manīti. Startam Talsos gatavojas Latvijas čempions Aivis Egle, kurš pēdējo reizi brauca pirms diviem gadiem, un arī tieši Rally Talsi. Tāpat sacensībām gatavojas Vasilijs Grjazins, kuram šis būs pirmais rallijs pēc autoavārijas un tai sekojošo traumu sadziedēšanas. Grjazins brauks ar Eiropas čempionāta posmos pieredzi guvušās Sports Racing Technologies uzbūvētu Baltic Open klases automašīnu. Rallijā startēs arī talsinieks, RA EVENTS direktors un sacensību rīkotājs Raimonds Strokšs, kuram šīs būs pamatīgs ceļojums laikā – iepriekš savā māju rallijā Talsos Strokšs startēja tālajā 2008. gadā!

Kvalifikācijas posms un starta pozīciju izvēle

Rally Talsi šogad pārņēmis pasaules (WRC) un Eiropas (ERC) čempionātos izmantotu praksi, sarīkojot kvalifikācijas posmu, ar tam sekojošu starta vietu izvēli. 3,90 km garais pārbaudījums notiks piektdien, 21. maijā, un tajā piedalīsies 26 pilnpiedziņas ekipāžas, kurām atbilstoši dalībnieku starta sarakstam piešķirts augstākais starta numurs. Katra no šīm ekipāžām kvalifikācijas posmu veiks vienu reizi, un tās 14, kas uzrādīs ātrāko laiku, Rally Talsi ceremoniālās atklāšanas laikā varēs izvēlēties savu starta pozīciju.

Foto: Go4speed

Pasaules rallijkrosa čempionāta talanti – Jānis Baumanis un Reinis Nitišs

Rally Talsi maršruts arī šogad vedīs pa Talsu pilsētas šaurajām ielām, kur rallija pirmajā dienā par īpašu dāvanu Rally Talsi 50 gadu jubilejā būs parūpējušies FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta braucēji – talanti no Latvijas – Jānis Baumanis un Reinis Nitišs. Rallijkrosa jaunās zvaigznes piedalīsies Neste World RX of Latvia demo šovā – viņi pilsētas ātrumposmā startēs plkst. 19:15, un katrs to veiks divas reizes, klātesošajiem skatītājiem demonstrējot jaudīgo pilnpiedziņas Supercar klases automašīnu tehniskās iespējas.

Ātrumposmu kartes

Sadarbībā ar Rally Talsi oficiālā auto nodrošinātāju Nissan Norde, rallija ātrumposmu kartes iespējams bez maksas saņemt visās Rally Talsi ieejas karšu tirdzniecības vietās Talsos, Rīgā un citviet Latvijā. Buklets ar visu ātrumposmu skatpunktu atrašanās vietām un trases pierakstu, kā arī citu noderīgu informāciju! A5 izmēra kartes visi rallija apmeklētāji tāpat varēs saņemt gan atklāšanas ceremonijas norises vietā, gan pie ieejas ātrumposmos. Savukārt, rallija interneta mājaslapā www.rallytalsi.lv varat lejupielādēt ātrumposmu kartes PDF formātā, kā arī apskatīt tās Google Maps formātā.

Atklāšanas ceremonija

Pārmaiņus, atklāšanas un noslēguma ceremonija šogad notiks pie Talsu novada domes administratīvā centra. Tur, plašā teritorijā, rallija interesenti varēs ne tikai apskatīt vēsturiskos regularitātes sacensību un laikmetīgos rallija auto, kā arī klātienē klausīties intervijas ar startējošajām ekipāžām un vērot to došanos uz pirmo sacensību ātrumposmu. Turklāt, plaša izklaides programma paredzēta arī pašiem jaunākajiem rallija apmeklētājiem – darbosies gan piepūšamās atrakcijas, gan radošās darbnīcas, kā arī prasmīgas mākslinieces apzīmēs mazo bērnu sejiņas. Varēs pat nofotografēties ar nemēslošanas patronu Cūkmenu!

Tiešraides translācijas Talsu TV un Re:TV

50 gadu jubilejas ralliju šogad paspilgtinās arī reportāžas plašsaziņas medijos. Rallija atklāšanas ceremoniju tiešraidē varēs vērot Talsu TV un Re:TV. TV ekrānos Rally Talsi parādīsies sestdien, plkst. 13:00, kad startēs vēsturiskās Youngtimer Rally Talsi automašīnas. Plkst. 14:00 skatītāji varēs vērot sacensību oficiālo atklāšanu, savukārt jau no plkst. 15:00 – arī Rally Talsi sporta automašīnu došanos pāri starta estakādei. Svarīgi, ka rallijs televizora ekrānā atgriezīsies svētdien, kad no plkst. 13:00 līdz 14:00 skatītāji varēs vērot arī sportisku braukšanu rallija desmitajā ātrumposmā, kur dalībnieki sacentīsies paralēlajā trasē! Tiešraides translācijas varēs vērot arī Talsu TV interneta mājaslapā www.talsutv.lv.

Kurzemes Radio reportāžas no rallija ātrumposmiem

Ja vien jūsu radiouztvērējs būs uzregulēts uz Kurzemes Radio viļņiem, tad sestdien un svētdien varēsiet saklausīt visu jaunāko informāciju par Rally Talsi norisēm. Rallija radio studijas vadītājs būs Andris Grīnvalds, kuram asistēs korespondenti Viesturs Saukāns un Kristaps Bērziņš. Talsu apkārtnē Kurzemes Radio raidīšanas frekvence ir 106,4Mhz, bet to var klausīties arī citviet Latvijā un internetā, www.kurzemesradio.lv.

Esi atbildīgs rallija skatītājs

Rally Talsi rīkotājs RA EVENTS visiem rallija apmeklētājiem atgādina, ka autosporta sacensības ir paaugstinātas bīstamības pasākums, un Jūsu drošība ir atkarīga tikai un vienīgi no Jūsu rīcības ātrumposmu norises vietā. Rallija vērošanai skatītājus lūdzam izvēlēties īpaši izveidotos skatpunktus, kuros sacensību rīkotājs iespēju robežās būs veicis drošības un piesardzības pasākumus. Rallija rīkotājs nevar uzņemties nekādu atbildību par skatītāju drošību vietās, kas atrodas ārpus izveidotajiem skatpunktiem.

Foto: Go4speed
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu