Latvijas florbolisti salauž Igaunijas pretestību un varēs spēkoties par 5.vietu

Latvijas vīriešu florbola izlase Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta pusfināla spēlē par 5.-8.vietu sestdien ar rezultātu 6:1 (1:0, 0:1, 4:0) uzvarēja Igaunijas valstsvienību.

Līdz ar to Latvijas izlase svētdien varēs spēkoties par piekto vietu turnīrā, cenšoties atkārtot savu visu laiku labāko veikumu.

Spēles ceturtajā minūtē Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Aleksandrs Abramovs, bet līdzvērtīgā cīņas turpinājumā komandai neizdevās vadību nostiprināt. Tā vietā Igaunija otrās trešdaļas vidū panāca neizšķirtu, rezultātam 1:1 saglabājoties līdz trešdaļas beigām.

Latvijas izlasei ļoti sekmīgi izdevās uzsākt trešo trešdaļu, kad vispirms trešajā minūtē vārtus guva Mārtiņš Rajeckis, bet piektajā minūtē 3:1 vairākumā panāca Ivo Balodis. Trešdaļas vidū ceturtos vārtus guva Rajeckis, kurš šajā cīņā iekrāja arī vienu rezultatīvu piespēli. Piecas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām 5:1 pēc Baloža piespēles panāca Artis Raitums, kurš priekšpēdējā minūtē ar metienu tukšos vārtos panāca spēles gala rezultātu.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Rajeckis.

Igaunijas florbola izlase ar augstiem sasniegumiem lepoties nevar, jo tās labākais pasaules čempionāts bija pirms četriem gadiem, kad šī valstsvienība izcīnīja septīto vietu. Tikmēr pirms diviem gadiem igauņi bija devītie.

Igaunija pasaules rangā šobrīd atrodama astotajā vietā, kamēr Latvija ir sestā.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Andis Blinds («Mogo-RTU»/«Rockets»), Normunds Krūmiņš («Cēsu alus»/«Lekrings»);

aizsargi - Ingus Laiviņš, Andris Malkavs, Jānis Rajeckis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Morics Krūmiņš («Nokian KrP», Somija), Oskars Fīrmanis («Mogo-RTU»/«Rockets»), Gatis Liepiņš, Aigars Belasovs (abi - «Valmiera»/ViA), Ivo Balodis (Stalbes «Pārgauja»);

uzbrucēji - Ainārs Juškēvičs («Ulbroka»/FS «Masters»), Artis Raitums (TPS, Somija), Mārtiņš Rajeckis, Aleksandrs Abramovs, Andris Rajeckis, Artūrs Jurševskis (visi - «Cēsu alus»/«Lekrings»), Artis Savins («Lielvārde»), Atis Blinds, Juris Gribusts (abi - «Mogo-RTU»/«Rockets»), Atis Stepāns (Kocēnu «Rubene»).