Latvijas hokeja izlase savā pēdējā spēlē Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā šodien spēkojas ar Norvēģiju, kamēr citos dueļos tiek noskaidroti atlikušie divi ceturtdaļfinālisti. Mačs starp Latvijas un Norvēģijas izlasēm sāksies plkst. 16.15. Tiešraidē to varēs vērot kanālos TV3, 3+ un «Re:TV».
Mūsu hokejisti PČ noslēdz pret Norvēģiju tās Konstitūcijas dienā
Latvija augstākajā divīzijā ar Norvēģiju spēkojusies astoņas reizes, izcīnot sešas uzvaras. Tiesa, pēdējās četrās spēlēs uzvara dalīta uz pusēm. Iepriekšējo reizi pasaules čempionātos abas izlases tikās pirms četriem gadiem, kad ar 3:0 uzvarēja Norvēģija.
Izmaiņas Latvijas izlases virknējumos nav plānotas, un komanda laukumā dosies tādā pašā sastāvā, kā sāka spēli ar Kazahstānu. Latvijas izlases galvenā trenera palīgs Ģirts Ankipāns žurnālistiem norādīja, ka nebūtu loģiski kaut ko mainīt, jo cīņu pret kazahiem komanda beigusi uz pozitīvas nots. «Nav loģiski tagad kaut ko mainīt, jo mūsu plāns nostrādāja iepriekšējā spēlē un arī Norvēģijai ir pāris līderi, kurus vajadzētu nožmiegt,» sacīja Ankipāns.
Turnīra pirmajā mačā Latvija ar 1:2 papildlaikā piedzīvoja neveiksmi pret Zviedriju, bet pēc tam ar 3:4 pēcspēles metienos nācās piekāpties arī Čehijai. Turpinājumā pirmdien Latvija ar 0:4 kapitulēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītās mājinieces Krievijas priekšā, trešdien Latvija ļoti dramatiskā duelī ar 4:5 piekāpās Šveicei, mača laikā spējot atspēlēties no 0:3 deficīta, bet piektdien pēcspēles metienos ar 2:3 atzina arī Dānijas pārākumu. Sestdien Latvija ar 2:1 uzvarēja Kazahstānu, nodrošinot palikšanu elitē.
Savukārt Norvēģija čempionātu iesāka ar 0:3 zaudējumu Dānijai, bet nākamajā dienā ar 4:3 pagarinājumā uzveica Šveici. Pirms nedēļas norvēģi ar 4:2 pārspēja Kazahstānu, bet ceturtdien ar 0:7 kapitulēja Čehijai. Sestdien Norvēģija ar 2:3 zaudēja Zviedrijai, bet pirmdien ar 0:3 piekāpās Krievijai. Pirmdien abas izlases zaudēja cerības sasniegt ceturtdaļfinālu.
17. maijs ir Norvēģijas Valsts konstitūcijas diena.
Latvijas valstsvienībai pasaules čempionātā vairs nevar palīdzēt Miķelis Rēdlihs, kurš spēlē pret Šveici guva ceļgala savainojumu, turklāt līdz tam bija komandas rezultatīvākais spēlētājs. Tas pirms cīņas ar Dāniju lika izmainīt pilnīgi visus uzbrucēju virknējumus.
Norvēģija uz pasaules čempionātu devusies ar diviem Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem. Andrēass Martinsens šosezon Kolorado «Avalanche» rindās 55 spēlēs guva četrus vārtus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Matss Cukarello Ņujorkas «Rangers» rindās regulārajā čempionātā 82 spēlēs iemeta 26 vārtus un atdeva 35 rezultatīvas piespēles, kamēr izslēgšanas turnīrā viņam piecos mačos viens precīzs metiens un viena piespēle.
Kopš 1990.gadā Norvēģija tikai sešus gadus nav spēlējusi augstākajā divīzijā, bet elitē norvēģi spēlē 11. gadu pēc kārtas. Kopš atgriešanās spēcīgāko komandu pulkā Norvēģija trīs reizes iekļuvusi ceturtdaļfinālā, bet augstākā vieta bijusi 2011.gadā izcīnītā sestā pozīcija.
Vēl A apakšgrupas ietvaros šodien Čehija plkst.12.15 spēkosies ar Šveici, kurai šī būs izšķiroša cīņa par ceturtdaļfinālu. Savukārt plkst.20.15 mājinieki eksaminēs zviedrus, abām komandām mēģinot cīnīties par iespējami augstāku vietu apakšgrupā.
A apakšgrupā pa 15 punktiem sešās spēlēs izcīnījušas Čehija un Krievija, kas par diviem punktiem apsteidz Zviedriju. Septiņas spēles aizvadījušās Dānijas kontā ir 11 punkti, astoņus punktus guvusi Šveice, bet seši punkti ir Latvijai. Piecus punktus izcīnījusi Norvēģija, bet divi punkti ir Kazahstānai, kas pametīs elites divīziju.
Tikmēr plkst.12.15 ASV un traumu nomocītā Slovākija B apakšgrupas spēlē sadalīs vēl vienu ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, plkst.16.15 Baltkrievija pret Franciju mēģinās saglabāt vietu elitē, bet plkst.20.15 spēkosies apakšgrupas līderes Kanāda un Somija.
B apakšgrupā līderēm Kanādai un Somijai ir 18 punkti sešās spēlēs. Trešā ar 13 punktiem ir septiņas cīņas aizvadījusī Vācija, kas par četriem punktiem apsteidz ASV. Seši punkti ir Slovākijai, piecus punktus guvusi Francija, bet pa trim punktiem ir sīkstajai Ungārijai un Baltkrievijai, taču baltkrieviem ir vēl viena spēle rezervē.
Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas izlasēm apakšgrupas sacensībās garantē pa septiņām spēlēm. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 17.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām. Jau pašlaik ir skaidrs, ka augstāko divīziju pametīs A apakšgrupas vājākā komanda un tās vietā nāks Slovēnija, bet no B apakšgrupas nevar izkrist Vācija un Francija, kas pasaules čempionātu uzņems nākamajā gadā. Ja B grupā pēdējā vietā nepaliks Vācija vai Francija, vietu nākamās sezonas augstākās divīzijas turnīrā nodrošinās arī Itālija.
Latvijas izlase pasaules čempionātā spēlē Maskavā, kur tiks aizvadītas arī izšķirošās cīņas, bet otra apakšgrupa spēkojas Sanktpēterburgā.
Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā
Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Toljati «Lada», KHL), Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice), Jānis Kalniņš («Szekesfehervar II», Ungārija).
Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Jerofejevs, Guntis Galviņš (visi - Rīgas «Dinamo»), Kristaps Sotnieks («Lada»), Ralfs Freibergs (Toledo «Walleye», ECHL), Maksims Širokovs («Sterzing»/«Vipiteno», Itālija), Edgars Siksna (Karagandas «Sariarka», VHL) un Jānis Andersons («Zvolen», Slovākija).
Uzbrucēji: Miķelis Rēdlihs, Gints Meija, Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Vitālijs Pavlovs, Gunārs Skvorcovs, Māris Bičevskis, Edgars Kulda (visi - Rīgas «Dinamo»), Aleksejs Širokovs (Aļmetjevskas «Ņeftjaņik», VHL), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas «Torpedo», KHL), Roberts Bukarts («Zlin», Čehija), Rodrigo Ābols (Portlendas «Winterhawks», WHL), Zemgus Girgensons (Bufalo «Sabres», NHL), Ronalds Ķēniņš (Jūtikas «Comets», AHL).
Norvēģijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā
Vārtsargi: Lāšs Heugens (Kārlstades «Farjestad», Zviedrija), Lāšs Voldens (Rēgles «Angelholm», Zviedrija), Stefens Sebergs (Oslo «Valerenga»).
Aizsargi: Juhannes Juhannesens, Denniss Svēums (abi - Stavangeras «Oilers», Norvēģija), Jūnass Holess, Ūle Kristians Tolefsens (abi - Kārlstades «Farjestad», Zviedrija), Matīass Neštebe (Jēvles «Brynas IF», Zviedrija), Matss Trīgs, Henriks Ēdegors (abi - «Lorenkog», Norvēģija).
Uzbrucēji: Matīass Trēteness (Stavangeras «Oilers», Norvēģija), Andrēass Stēne (Mūras IK, Zviedrija), Mīkaels Hāga (Upsālas «Almtuna IS», Zviedrija), Annešs Bastiansens, Tomass Valkve Ulsens (Askeres «Frisk», Norvēģija), Mortens Asks (Oslo «Valerenga», Norvēģija), Martins Reimarks, Kristians Fošbergs (Kārlstades «Farjestad», Zviedrija), Andrēass Martinsens (Kolorado «Avalanche», NHL), Niklass Rēsts (Sarpsborgas «Sparta», Norvēģija), Robins Dālstrems («Lorenkog», Norvēģija), Matss Cukarello (Ņujorkas «Rangers», NHL), Kens Andrē Ulimbs (Diseldorfas EG, Vācija), Matiss Ulimbs (Klotenes «Flyers», Šveice), Matss Roseli Ulsens (Gēteborgas «Frolunda», Zviedrija).
Tēmas
- Zemgus Girgensons
- Elvis Merzļikins
- hokejs 2016
- Šveice
- Baltkrievija
- Francija
- Slovākija
- vitālijs pavlovs
- Dānija
- WHL
- Kazahstāna
- Norvēģija
- AHL
- ECHL
- NHL
- edgars kulda
- Somija
- Zviedrija
- aleksejs širokovs
- guntis galviņš
- Rodrigo Ābols
- Latvijas hokeja izlase
- Andris Džeriņš
- Kristaps Sotnieks
- Gints Meija
- Ralfs Freibergs
- Harijs Vītoliņš
- māris bičevskis
- Ronalds Ķēniņš
- Miķelis Rēdlihs
- Oļegs Znaroks
- Kaspars Daugaviņš
- Edgars Masaļskis
- Miks Indrašis
- Ģirts Ankipāns
- Rīgas Dinamo