Rīgas «Dinamo» cieš neveiksmi arī Kazaņā

Trešo zaudējumu pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā otrdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» hokejisti, kas Kazaņā ar rezultātu 2:3 piekāpās vietējai «Ak Bars» vienībai, kura ir divkārtējā Gagarina kausa ieguvēja.

Latvijas kluba labā vārtus guva Gints Meija un Lauris Dārziņš, kurš šajā spēlē pildīja Rīgas «Dinamo» kapteiņa pienākumus.

Izšķirošos vārtus rīdzinieki ielaida skaitliskajā vairākumā pēc pašu pieļautas rupjas kļūdas. Rīgas «Dinamo» cieta 23. zaudējumu 37 spēlēs, taču ar 43 punktiem saglabāja 12. vietu Rietumu konferencē. Kazaņas «Ak Bars» izcīnīja 26. uzvaru 36 spēlēs un ar 78 punktiem kļuva par Austrumu konferences līdervienību.

Spēle viesiem sākās ar noraidījumu, kad uz sodīto soliņa devās Gunārs Skvorcovs, taču tieši mazākumā «Dinamo» izdevās atklāt rezultātu. Viens pats uz vārtiem izlauzās Meija, kuru neatļauti turēja Jevgēņijs Medvedevs. Uz Kazaņas vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru Meija realizēja ļoti aukstasinīgi, ar plaukstas metienu raidot ripu Emiļa Garipova sargāto vārtu augšēja stūrī.

Diemžēl noturēt pārsvaru izdevās tikai minūti, jo brīdī, kad laukumā atgriezās Skvorcovs, mājiniekiem izdevās laba izspēle, kuru noslēdza Vladimirs Tkačovs, mainot ripas lidojuma virzienu. Pirmajā trešdaļā risinājās līdzīga spēle, kurā abām komandām bija labas iespējas gūt vēl vārtus, taču tās netika izmantotas.

Otro reizi spēlē Rīgas «Dinamo» vadībā izvirzījās otrā perioda sākumā, kad atkal izdevās laukuma saimniekus noķert uz pretuzbrukumu. Šoreiz pēc Čārlza Genoveja piespēles vienatnē pret Garipovu izslidoja Dārziņš, kurš savu iespēju garām nelaida un meta ripu starp vārtsarga kājsargiem. Diemžēl neveiksmīgs viesiem bija otrās trešdaļas vidus.

Vispirms Iļja Ņikuļins ar spēcīgu metienu no zilās līnijas realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 2:2, bet pēc tam «Dinamo» kļūdījās skaitliskajā vairākumā. Georgijs Pujacs nespēja noturēt ripu zonā, kas ļāva diviem pretiniekiem izslidot divatā pret vienu aizsargu. Uzbrukums noslēdzās ar Artjoma Lukojanova precīzu metienu.

Otrā perioda izskaņā laba izdevība bija Linusam Videlam, tomēr šoreiz «Ak Bars» glāba vārtsargs. Rīgas «Dinamo» trešajā periodā centās glābt spēli. Genovejs trāpīja pa vārtu stabu, labas iespējas bija Dārziņam un Krišjānim Rēdliham. Tuvojoties pamatlaika beigām Delorjē tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties no neveiksmes viesiem neizdevās.

Rīgas «Dinamo» - Kazaņas «Ak Bars» 2:3

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (soda metiens) (3:53), 1:1 Vladimirs Tkačovs (Azevedo, Ņikuļins) (4:56), 2:1 Lauris Dārziņš (Genovejs) (22:45), 2:2 Iļja Nikuļins (Mellers) (30:45), 3:2 Artjoms Lukojanovs (Tkačovs, Rilovs) (31:57, maz.).

Metieni: 20 - 26

Soda minūtes:8 - 6

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačā ar «Ak Bars»

Vārtsargi: Džefs Delorjē, (Edgars Masaļskis);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs, Milans Jurčina, Georgijs Pujacs, Aleksandrs Jerofejevs, Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Linus Videls, Miķelis Rēdlihs, Marsels Hosa, Kails Vilsons, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Miks Indrašis, Gints Meija, Māris Bičevskis un Gunārs Skvorcovs.

Nākamo maču «Dinamo» aizvadīs ceturtdien pret pašreizējo KHL čempionvienību Magņitogorskas «Metallurg».

Nelielu kājas savainojumu iepriekšējā mačā guva «Dinamo» vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kurš netika pieteikts spēlei, bet vārtus sargāja Džefs Delorjē. Šīsdienas spēlē komandas kapteinis bija Lauris Dārziņš, bet viņa asistenti Georgijs Pujacs un Milans Jurčina.