Jonass izcīna trešo vietu Ķeguma PČ posma pirmajā braucienā

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja trešo vietu Ķeguma mototrasē «Zelta zirgs» notiekošā pasaules čempionāta (PČ) sestā posma pirmajā braucienā MX2 klasē.

Jonass sacensību pirmajā braucienā piekāpās vienīgi savas komandas «Red Bull KTM Factory Racing» biedram un kopvērtējuma līderim Džefrijam Herlingsam no Nīderlandes, kā arī Lielbritānijas sportistam Maksam Enstijam.

No brauciena uzvarētāja Jonass atpalika nepilnas 40 sekundes, bet otrajai vietai Latvijas sportists zaudēja septiņas sekundes.

Tikmēr ceturtajā vietā nepilnas piecas sekundes aiz Jonasa finišēja kopvērtējuma vicelīderis šveicietis Džeremijs Sīvers.

Savukārt vēl viens latvietis Roberts Justs, kurš arī brauc ar KTM motociklu un pārstāv «HSF Logistics» komandu, pirmajā braucienā guva 15.vietu.

Jau vēstīts, ka par kvalifikācijas uzvarētāju sestdien kļuva Herlingss, otrais bija Jonass, bet Justs ieņēma 12.vietu.

Otrais brauciens šai klasei paredzēts plkst.16.10.

Savukārt prestižākās MXGP klases pirmajā braucienā uzvarēja Slovēnijas motokrosa braucējs Tims Gajsers, bet sezonas kopvērtējuma līderis francūzis Romēns Fevrs ierindojās piektajā vietā.

Latvijas sportists Toms Macuks, kurš pārstāv Nīderlandes komandu «Gebben Van Venrooy Kawasaki», pirmajā braucienā ieguva 21.vietu, savukārt Latvijas motokrosa kluba «MX Moduls» braucējs Dāvis Ivanovs ierindojās 28.pozīcijā.

Sacensību otrajam braucienam starts tiks dots plkst.17.10.

MXGP klases kvalifikācijā sestdien labākais bija Gajsers, tikmēr Ivanovs ierindojās 18.pozīcijā, bet divas vietas zemāk bija Macuks.

Jau ziņots, ka Latvijas motokrosa braucējs Kārlis Sabulis svētdien izcīnīja 12.vietu Eiropas čempionāta (EMX) sacensībās 250 kubikcentimetru klasē.

Sabulis sestdien pirmajā braucienā ieņēma 16.vietu, bet svētdien otrajā braucienā viņš ierindojās devītajā pozīcijā.

Vēl šajā klasē startēja Tomass Šileika, kurš sacensībās ieguva 25.vietu. Latvijas sportists sestdien pirmajā braucienā ierindojās 25.vietā, bet svētdien otrajā braucienā viņš ieņēma 21.pozīciju.

Pamatsacensībām 250 kubikcentimetru klasē nekvalificējās Arnolds Sniķers.

Tikmēr EMX 300 kubikcentimetru klasē Andris Štendenbergs sacensībās izcīnīja 16.vietu. Latvijas sportists sestdien pirmajā braucienā ieguva 16.vietu, savukārt svētdien otrajā braucienā viņam 14.pozīcija.

Savukārt EMX 125 kubikcentimetru klasē Latvijas braucēji - Rainers Žuks, Toms Babris un Sandis Armīns Frienbergs - pamatsacensībās neiekļuva.

Sezonas kopvērtējumā pēc diviem posmiem 250 kubikcentimetru klasē Sabulis ar 23 punktiem ieņem 15.vietu, savukārt 300 kubikcentimetru klasē Štendenbergs ar 12 punktiem ierindojas 19.pozīcijā.