Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Traģiska sakritība: Pirms septiņiem gadiem tajā pašā datumā gāja bojā Čakša brālis

Traģiska sakritība: Pirms septiņiem gadiem tajā pašā datumā gāja bojā Čakša brālis
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: facebook.com/niklavs.cakss

Svētdien bojā gājušā Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlases līdera Niklāva Aleksandra Čakša ģimenei 24.aprīlis ir dubulti traģiska diena - izrādās, pirms septiņiem gadiem tieši šajā dienā gājis bojā viņa brālis, pirmdien vēstīja TV3 Ziņas.

Martā kopā ar Latvijas junioru izlasi 17 gadus vecais velosportists piedalījās gandrīz mēnesi ilgā treniņnometnē Spānijā. Pēc tās sacensībās Beļģijā viņš izcīnīja 12. vietu – labāko rezultātu starp Latvijas sportistiem. Tas Niklāvam nebija nekas neparasts – viņš bija nospraudis sev mērķi un neļāva nekam stāties ceļā uz to.

Niklāvs nelaida garām arī svētdienas posmu SEB MTB velomaratonā – 55 kilometrus garais brauciens no Cēsīm uz Valmieru šāda līmeņa sportistam nebija nekas pārlieku noslogojošs, un sacensības Niklāvs pabeidza veiksmīgi. Pēc brauciena viņš iegāja dušā, nomazgāja arī divriteni un tad atvilka elpu finiša zonā, pļāpājot ar citiem braucējiem.

«Reanimācijas pasākumi tika sākti nekavējoties un notika atbilstoši starptautiskajām vadlīnijām, tomēr pacienta dzīvību glābt neizdevās,» atzīst mediķu pārstāve Laura Titāne.

Pēc tam atbrauca arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsti. Viņi Niklāvu izglābt mēģināja vēl 40 minūtes, bet arī bez rezultātiem.

Kāds bija jaunā sportista nāves cēlonis, mediķi pagaidām nevar pateikt,

skaidri tas būšot zināms tikai tad, ja tiks veikta ekspertīze.

Šī ir pirmā šāda veida traģēdija visā Murjāņu sporta ģimnāzijas 50 gadu vēsturē.

Skolas vadība joprojām ir neizpratnē un šokā, jo skolēnu veselība tiekot nepārtraukti uzraudzīta.

«Mūsu audzēkņi tiek divreiz gadā skatīti padziļināti – ir kardiogrammas, slodzes kardiogrammas, tiek skatīta viņu antropometrija, viņu anamnēze un tās problēmas,» uzskaita sporta ārsts Ilgonis Zemītis.

Šī ir jau otrā traģēdija, ko piedzīvo Čakšu ģimene. Pirms septiņiem gadiem,

2009. gada 24. aprīlī Niklāva vecākais brālis, tobrīd 17 gadus vecais Reinholds gāja bojā velosacensību laikā pie Kuldīgas.

Kāds jaunietis ar automašīnu mēģinājis apdzīt citu auto un iebraucis joslā, pa kuru tobrīd pretī braucis Reinholds Čakšs. Pēc sadursmes riteņbraucējs miris notikuma vietā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu