"Gāzes kausā" uzvar Knēta un Roze (1)

14. oktobrī Allažu pagastā pie Mazo Kangaru karjera risinājās "Latvijas gāzes" kausa izcīņa orientēšanās sportā, kas vienlaikus bija arī Latvijas kausa izcīņas noslēdzošais posms. Uz starta izgāja vairāk kā 450 dažāda vecuma dalībnieki, bet elites grupā uzvaras izcīnīja Mārīte Knēta un Renārs Roze.

Elites dāmu grupā ātrākā šoreiz bija Mārīte Knēta no OK "Mona". Viņa 7,5 km garo distanci veica 53 minūtēs, 59 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Iveta Strīpiņa Brūvere (OK Viga) ar finiša laiku 56:51, bet trešā palika vēl viena OK "Mona" pārstāve Ieva Puriņa - viņa distancē pavadīja 57 minūtes un 56 sekundes.

Elites vīriem šoreiz bija jāveic 12,2 km un jāatrod 24 kontrolpunkti. Par uzvarētāju kļuva Renārs Roze no OK "Ogre" ar finiša laiku 1 stunda, 4 minūtes, 14 sekundes. Gandrīz par trim minūtēm vairāk vajadzēja Gintam Jubelim no Madonas BJSS. Gints finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un septiņām sekundēm. Trešais šoreiz palika pieredzējušais Jānis Krūmiņš (SK Briksnis), otrajai vietai zaudējot tikai mazliet vairāk par minūti – 1:08.21.

Uzvarētāji atsevišķās vecuma grupās Sievietēm - D8 Elvita Alksne, D10 Alise Indriča, D12 Ieva Šķestere, D14 Katrīna Kosmačeva, D16 Laura Nīmante, D18 Vieda Lūsa, D20 Elīna Kārkliņa, D21A Irita Puķīte, D21B Agita Mārena, D35 Ilze Lapiņa, D40 Inga Grende, D45 Baiba Puriņa, D50 Ārija Šinke, D55 Ruta Kukka, D60 Māra Plaude, D65 Anna Slaviņa, D70 Aija Andersone.

Vīriešiem - H8 Kārlis Jēkabsons, H10 Jānis Veļķeris, H12 Emīls Henrijs Taube, H14 Valters Ļubinskis, H16 Raivo Kivlenieks, H18 Artjoms Rekuņenko, H20 Mārtiņš Puriņš, H21A Austris Krastiņš, H21B Andris Dzalbs, H35 Guntars Mankus, H40 Aivars Mihailovs, H45 Igors Bužs, H50 Juris Kokins, H55 Valērijs Pahomovs, H60 Pēteris Novikovs, H65 Rodrigo Slaviņš, H70 Ēriks Stāmurs.

Lai arī 2007. gada Latvijas kausa izcīņa ir noslēgusies, orientēšanās sezona vēl nebūt nav galā. Jau šonedēļ būsiet gaidīti gan Latvijas Nakts orientēšanās čempionātā, Saldus rajona čempionātā un Rīgas rajona sezonas noslēguma sacensībās, gan arī Talsu Pauguraines kausa izcīņā.