Ceļojuma trešo dienu sākām no Vohenstrauss pilsētiņas, kur mūs savā hotelī uzņēma un izguldīja komunikabla vācu pensionāre. Brokastīs viņa mums stāstīja, ka Bavārijas austrumos smagāko darbu ar velosipēdiem jau esam paveikuši. Posms līdz Nirnbergai velosipēdistiem esot ērts, un tantei bija pilnīga taisnība. Lai arī nobraucām 125,71 kilometru, tas tiešām smagus pārbaudījums nesagādāja.
Apskatījuši karti, daļu no posma nolēmām veikt pa «Pan-Europe» veloceliņu, kas savieno Parīzi ar Prāgu. Daļa no tā ved pa maziem ciematiņiem, laukiem un pat cauri mežiem, kur vietām segums ir asfalts. Ja tā nebūtu Vācija, šķistu dīvaini. Tomēr Eiropas vadošajā ekonomikā par cilvēka komfortu ir padomāts visās malās.
Bavārijas provincēs, laukos dienas vidū jaunieši faktiski nav redzami. Pārsvarā sirmgalvji, kuri vada bezrūpīgas vecumdienas, iekopjot piemājas dārziņu, un pārspriež dienas aktualitātes ar kaimiņiem.
Viņi mums uzsmaida, mēs atbildam ar sveicienu. Forši. Tā kā dienas pirmajā pusē cilvēkus ceļā redzējām maz, sākām visus pretī nācējus sveicināt.
Reizēm mūsu sveicienu atņēma, sakot «servus». Tā pieņemts gan Bavārijā, gan Austrijā. Jānim pie velo somas ir piestiprināts Latvijas karodziņš, tāpēc pieņēmām, ka daļa no sveicinātājiem padomāja, ka esam pieklājīgi austrieši. Karogi abām valstīm ir līdzīgi.