Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas maratons atkārtoti kļūst par Ziemeļeiropas vienīgo maratonu ar IAAF kvalitātes zīmi

Maratona dalībnieki FOTO: LETA

Lattelecom Rīgas maratons jau ceturto gadu pēc kārtas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas kvalitātes zīmi (Bronze Label). Paredzams, ka augstais starptautiskais novērtējums kombinācijā ar Latvijas kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti nākamajā gadā turpinās rosināt ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, ne tikai saglabājot pārstāvēto valstu ģeogrāfiju, bet arī pulcējot arvien augstākas raudzes sportistus.

Saņemot augsto kvalitātes novērtējumu jau ceturto reizi pēc kārtas, Lattelecom Rīgas maratons joprojām ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no dažiem desmitiem pasaulē, kas saņēmis Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prestižo kvalitātes novērtējumu. IAAF kvalitātes zīmi maratons var saņemt katru gadu, atkārtoti izpildot precīzi definētus kritērijus, kas aptver visus pasākuma norises aspektus, sākot ar trases kvalitāti un organizāciju, dalībnieku un līdzjutēju servisu un mārketingu, līdz sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim.

2015.gadā Lattelecom Rīgas maratons iekļauts arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā, tādējādi sagaidāms, ka pasākuma starptautiskā atpazīstamība arī šogad turpinās augt. 2014.gada 18.maijā, kad pasākums iekļāvās oficiālajā Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmā, maratons pulcēja vairāk nekā 23 tūkstošus dalībnieku no 61 pasaules valsts, no kuriem vairāk nekā 3000 bija ārvalstnieki.

Šogad IAAF kvalifikācijas zīmi visā pasaulē drīkstēja izmantot tikai 50 maratoni un 12 pusmaratoni, starp kuriem atzīmējami Tokijas maratons, Romas maratons, Parīzes maratons, Prāgas maratons un pusmaratons, Londonas maratons, Bostonas maratons, Berlīnes maratons, Amsterdamas maratons, Venēcijas maratons un citi. 2015.gada IAAF kvalifikācijas zīmi saņēmušo maratonu un pusmaratonu pilnais saraksts tiks paziņots līdz 2015.gada marta beigām. 2015.gada pirmajiem sešiem mēnešiem jau kvalificēto maratonu saraksts atrodams http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-label-road-races/calendar/2015

Pagaidām Rīgas mesto kvalitātes izaicinājumu reģionā uztvēruši tikai dāņi, paziņojot, ka līdz 2016.gadam plāno iegūt IAAF kvalitātes zīmi Kopenhāgenas pusmaratonam.

Savukārt Lattelecom Rīgas maratona nākamā gada sportiskais izaicinājums ir uzlabot trases pašreizējos rekordus. 20014.gada labākie rezultāti bija 2:13:43 vīriešiem un 2:36:50 sievietēm. Organizatori jau tagad sākuši aktīvi sadarbojas ar Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas akreditētajiem menedžeriem, lai nākamā gada maijā nodrošinātu rīdziniekiem un pasākuma skatītājiem iespēju vērot pasaules līmeņa elites sportistu sniegumu un aizraujošu sacensību par vietu uz pjedestāla. Vairāk par to, kurus no Latvijas labākajiem skrējējiem varēsiet vērot Rīgā 17.maijā un 2015.gadā plānoto sportiskos rezultātus motivējošo balvu fondu ziņosim tuvākā mēneša laikā.

Reģistrācija Lattelecom Rīgas maratonam

Atgādinām, ka reģistrēties dalībai Lattelecom Rīgas maratonā iespējams līdz pat 2015.gada 16.maijam, piesakoties oficiālajā mājas lapā www.lattelecomrigasmaratons.lv un Nordea bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā. Pieteikties visizdevīgāk ir līdz šā gada 31.decembrim, kad dalības maksa tradicionāli ir viszemākā.

Kopš reģistrācijas sākšanas septembrī startam 2015.gada 17.maijā reģistrējušies jau gandrīz tūkstotis skrējēju no 25 pasaules valstīm. Kā jau ierasts, pagaidām aktīvāk reģistrējas tuvāko kaimiņvalstu skrējēji – no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Ziemeļvalstīm un pārējās Eiropas, taču netrūkst arī skrējēju no tālākiem pasaules reģioniem – Brazīlijas, Austrālijas un Ķīnas.

Uz augšu
Back