Sezonas noslēguma kausa izcīņā šosejas riteņbraukšanā labākais Andžs Flaksis

Sezonas noslēguma kausa izcīņā šosejas riteņbraukšanā, kas norisinājās 26.septembrī, ātrākais 78 km distancē bija Andžs Flaksis, informē organizatori.

Brauciens izvērtās spraigs un ļoti interesants, jo bija sarūpēti starpfiniši ar balvām, kā arī slēptais starpfinišs, kur uzvarētājs saņēma sporta velosipēdu.

Distance sporta grupai bija 78 km (14 apļi), kur no vadošās grupas 3 apļus pirms finiša aizmuka ap 10 sportistiem. Taču finišā pirmais bija Andžs Flaksis (NN Sporta klubs), aiz sevis atstājot Ivo Viļumovu (Xsports Corratec) un Ervīnu Smoļinu (NN Sporta klubs).

Junioru grupai distancē bija jāveic 39 km, kas ir 7 apļi trasē. Jau no pirmā apļa no vadošās grupas izdevās aizbēgt trīs sportistiem. Uzvaru izcīnīja Emīls Dreijers, aiz sevis atstājot Gati Punduru un Ansi Brēmeri. Sieviešu grupā uzvarēja Līga Bitmane, otrā bija Madara Furmane, bet trešo vietu ieguva Anda Savļenko.

Jāatzīmē, ka junioru un vīriešu grupā brauciens jau no paša sākuma izvērsās ļoti saspringts, jo nepārtraukti sportisti centās no grupas aizbēgt. Arī braucēju sastāvs Latvijai bija diezgan spēcīgs, jo piedalījās viens no labākajiem šosejas braucējiem Mārtiņš Trautmanis, kas pašreiz pārstāv Franču riteņbraukšanas klubu, Latvijas junioru izlases dalībnieki, kā arī Latvijas spēcīgākās šosejas riteņbraukšanas komandas.

Sacensību mērķis bija popularizēt šosejas riteņbraukšanas sportu Latvijā, kā arī paaugstināt Latvijas riteņbraucēju meistarības līmeni un veicināt veselīgu dzīvesveidu. Sacensību organizators – SIA „Smart Promo” sadarbībā ar Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Nākamajā gadā organizatori plāno rīkot šosejas riteņbraukšanas sacensību sērijas visā Latvijā, ar vismaz četriem sacensību posmiem. Plānots arī atklāt jaunas sacensību vietas un popularizēt riteņbraukšanu visos Latvijas reģionos.

Uz augšu