Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

"Rockstar Champions Race" jau šo svētdien

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Šo svētdien, 27. septembrī, pulksten 14:00 Biķernieku sporta bāzes stadionā notiks sacensības "Rockstar Champions Race", kurās pirmo reizi Latvijā tiks noskaidrots, kura no pašmāju autosporta un motosporta zvaigznēm ir visātrākā neierastos apstākļos un neierastās disciplīnās. Šo sacensību skatītājiem pirmo reizi būs iespējams noskaidrot, kurš no Latvijas auto un moto sportistiem ir ātrāks trīs disciplīnās, startējot ar vienādiem sporta automobiļiem.

Deviņpadsmit "Rockstar Champions Race" dalībnieku vidū ir tādas zvaigznes kā Mārtiņš Aleksandrovičs, Jānis Bogdanovičs, Ivars Caune, Aivis Egle, Jānis Horeliks, brāļi Neikšāni, Haralds Šlēgelmihs, Karlīne Štāla, Ivars Vasaraudzis, Aldis Zēbergs un citi. Visi šie sportisti sacentīsies trīs dažādās disciplīnās – auto šosejā, rallijkrosā un driftā, pie kam to darīs ar organizatoru sagādātām sporta automašīnām – auto šosejas sacensībām sagatavotiem BMW 320, B-600 klases bagijiem un driftam sagatavotu BMW M3.

"Rockstar Champions Race" uzaicinātie sportisti līdz šim ir iepazinušies ar sacensībām atvēlētajiem sporta automobiļiem un trasi, kas, neskatoties uz trīs dažādām disciplīnām, ir ļoti kompakta un skatītājiem ļaus redzēt visas sacensības no tribīnēm, kā arī ir veikuši treniņbraucienus. Lielākā daļa no sportistiem pēc treniņiem atzina, ka izvēlētās disciplīnas ir ļoti interesantas un daudzpusīgas, kā arī apstiprināja to, ka drifts ir visneierastākā disciplīna, kas visprecīzāk parādīs to, kurš no sportistiem ir vislabākais un kurš būs spējīgs cīnīties par uzvaru šajās sacensībās.

Aivis Egle: "Visiem braucējiem būs viena jauna disciplīna – drifts. Pamēģinot visi ir ļoti izbrīnīti, cik grūti tas patiesībā ir. Sākumā arī es no malas skatījos un domāju, ka nekā sarežģīta tajā nav. Taču, kad pamēģināju driftam sagatavoto automašīnu, sapratu, ka nemaz tik vienkārši nav, kā izskatās."

Karlīne Štāla: "Drifts ir kaut kas pretējs tam, ko daru sacensībās. Te ir vajadzīgas sānslīdes, bet ar formulu braucot katra sānslīde tev maksā līdz pat sekundei zaudēta laika."

Māris Neikšāns: "Pavisam jāmaina domāšana, lai izbrauktu šo trasi pēc drifta noteikumiem. Parasti pierasts braukt ātrāk, precīzāk, bez sānslīdēm – šeit viss ir gluži pretēji."

Mārtiņš Aleksandrovičs: "Treniņos jau varēja redzēt, ka vairākām autosporta zvaigznēm nesanāk drifts, kas ir kaut kas jauns. Es savukārt bērnībā biju liels huligāns un daudz slīpēju ielu."

Jāpiebilst gan, ka drifta disciplīnā "aci pret aci" sacentīsies tikai tie astoņi sportisti, kuri kvalifikācijas braucienos ar B-600 bagijiem un auto šosejas sacensībām sagatavotiem BMW 320 būs bijuši ātrākie. Drifta sacensību laikā skatītājiem būs lieliska iespēja noskaidrot arī izjūtas, kādas pārņem šādā automobilī sēdošos līdzbraucējus. Katram sportistam drifta sacensību laikā blakus tiks sēdināta kāds Latvijā pazīstams cilvēks, kurš pēc brauciena dalīsies izjūtās ar skatītājiem. Šo līdzbraucēju vidū būs tādi mūziķi kā Aisha, Intars Busulis, Kaspars Zlidnis un citi sabiedrībā populāri cilvēki.

Šobrīd, izvērtējot treniņu gaitu un trases sagatavotību, sportisti ir ļoti pozitīvi noskaņoti un vēl pirms sacensībām to raksturo kā vienu no labākajiem šā gada autosporta pasākumiem. Taču neviens no sportistiem nespēj prognozēt, kurš uzvarēs.

Mārtiņš Aleksandrovičs: "Būs ļoti foršas sacensības. Man arī būs iespēja parādīt, ko motosportisti spēj izdarīt ar automašīnām. Izvēlētās disciplīnas ir interesantas un daudzpusīgas. Konkurence ir vislabākā, būs ļoti interesanti pavērot, kas galā sanāks. Visi ir augstākās proves auto un moto sportisti."

Aldis Zēbergs: "Jaunajiem sportistiem būs labs rezultāts, jo viņi ir karstasinīgāki un pārgalvīgāki."

Māris Neikšāns: "Manuprāt, šīs ir ļoti labas sacensības ar neierastām disciplīnām. Es domāju, ka būs diezgan sarežģīti. Šajās sacensībās neko nevar prognozēt. Visi ir ātri, visi centīsies uzrādīt labu rezultātu. No svētdienas sagaidu lielisku pasākumu, labu laiku, daudz cilvēkus un pozitīvu atmosfēru."

Jānis Bogdanovičs: "Zinu, ka šis pasākums izdosies un būtu ļoti labi, ja arī nākamgad ko līdzīgu izdotos uztaisīt. Vislielāko cieņu organizatoriem, kas, neskatoties uz šo grūto laiku, nav metuši plinti krūmos un ir izdomājuši šādu interesantu pasākumu. Tas ir ļoti apsveicami. Konkurence diezgan mežonīga, faktiski ir savākti visi ātrākie braucēji, kas ir Latvijā. Izredzes visiem ir daudzmaz līdzīgas. Tāda izteikta līdera te nemaz nav. Te neko prognozēt nevar – viena kļūda un tu esi malā. Jāmēģina nobraukt ātri un stabili – nedrīkst kļūdīties un nedrīkst uztraukties. Man izredzes uzvarēt ir tādas pašas kā citiem."

Ervīns Ērglis: "Domāju, ka būs ļoti labas sacensības, šādiem pasākumiem ir nākotne. Būs labs šovs un būs interesanti. Grūti pateikt, vai tiešām drifta speciālistiem šeit būs priekšrocības, jo visi tomēr ir augstas klases sportisti un līdz drifta sacensībām vēl ir jātiek."

Biļetes iepriekšpārdošanā uz "Rockstar Champions Race", kas notiks 27. septembrī, iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un "Statoil" degvielas uzpildes stacijās. Šobrīd visas laika prognozes sola, ka svētdiena būs šīs nedēļas skaistākā un siltākā diena, tāpēc skatītāji jau tiek aicināti laikus, sākot no pulksten 13:00, ieņemt labākās vietas Biķernieku sporta kompleksa stadiona tribīnēs, kā arī iegādāties biļetes laicīgi, jo tribīņu ietilpība un biļešu skaits ir ierobežots. Papildu informāciju iespējams atrast www.championsrace.lv

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu