Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģu šahists Kārlsens saglabā pasaules čempiona titulu

LETA
Norvēģu šahists Kārlsens saglabā pasaules čempiona titulu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

Norvēģis Magnuss Kārlsens svētdien Sočos uzvarēja 11. partijā par absolūtā pasaules čempiona titulu, garantējot triumfu kopvērtējumā.

Kaut cīņā dominēja ar melnajām figūrām agresīvi spēlējošais Višvanatans Anands no Indijas, pēkšņi viņš veica vairākus dīvainus gājienus un pēc 45.gājiena Kārlsens varēja priecāties par uzvaru. Cīņa ilga aptuveni četras stundas.

Kopvērtējumā 23 gadus vecais norvēģis uzvarēja ar rezultātu 6-5,-4,5.

«Visā duelī Kārlsens spēlēja labāk nekā es,» Anandu citē aģentūra TASS. «Es centos, bet riski neatmaksājās. Man nekas neatlika, bija jāriskē.»

Par panākumu Kārlsens saņems vienu miljonu eiro.

Pirmajā duelī sportisti neizšķirti cīnījās 48 gājienos, vēlāk Kārlsens uzvarēja 35 gājienos, bet trešajā partijā Anands bija pārāks jau 34.gājienā. Savukārt nākamajā duelī starp abiem šahistiem 47 gājienos tika fiksēts neizšķirts, turklāt tas pats notika arī pēc tam sekojošajā cīņā 39 gājienos.

Savukārt iepriekšējā sestdienā sestajā duelī Anands pamanījās neizmantot rupju Kārlsena kļūdu un cieta zaudējumu pēc 38.gājiena, bet pirmdien abi šahisti par neizšķirtu vienojās vien pēc 121.gājiena. Otrdien par neizšķirtu sportisti vienojās pēc 41.gājiena, ceturtdien - jau pēc 20.gājiena, kas bija īsākā partija šajā šahistu duelī, bet vēl dienu vēlāk neizšķirts tika noslēgts pēc 32.gājiena.

Bija plānots, ka abi šahisti aizvadīs 12 partijās, tomēr Kārlsens nokļuvis nenotveramā attālumā un pēdējā cīņa nenotiks.

Pagājušā gada nogalē Kārlsens pirmoreiz kļuva par absolūto pasaules čempionu, pārspējot tieši Anandu desmit partijās un atņemot viņam čempiona titulu.

Kārlsens vēsturē ir 16.absolūtais čempions šahā.

Tikmēr 44 gadus vecais Anands absolūtais pasaules čempions bija kopš 2007.gada, titulu aizstāvot 2008., 2010. un 2012.gadā. Iespēju cīnīties ar norvēģi arī šogad viņš ieguva pretendentu turnīrā.

Anands izcīnījis piecus pasaules čempiona titulus, bet vairāk ir tikai krieviem Anatolijam Karpovam un Garijam Kasparovam, kā arī vācietim Emanuelam Laskeram, kuri katrs izcīnījuši pa sešiem tituliem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu