Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

LFF pievienojas Pasaules miera dienai

21.septembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules miera diena "Peace One Day" un futbola saimē kopš pagājušā gada to atzīmē ar akciju „One Day One Goal”, kurai pievienojas arī Latvijas Futbola federācija (LFF).

„One Day One Goal” organizatoru aicinājums ir cilvēkiem no dažādām valstīm un kultūrām tikties futbola mačos vai arī pašiem spēlēt un aicināt citus piedalīties.

Nedēļas nogalē arī Latvijas LMT Virslīgas ietvaros stadionos tiks atskaņots solidaritātes aicinājums – spēlēt godīgu spēli un nostāties pret rasistisku attieksmi. Šādi aicinājumi tika atskaņoti arī visās septembra FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs, turklāt 1.septembrī stājās spēkā jauns, uzlabots futbola ētikas kodekss.

"Draudzīga futbola spēle patiešām ir iespēja cilvēkiem, kopienām un pat veselām nācijām aizmirst vardarbību, konfliktus un rasistisku attieksmi, un nodoties vienīgi aizrautīgam futbolam. Tādā veidā šīs dienas organizatori veido ceļu uz galveno mērķi - mieru pasaulē," uzsver LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

21.septembris 192 Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) valstīs jau kopš 2001.gada tiek atzīmēts kā Pasaules miera diena ar saukli „Peace One Day”.

Uz augšu
Back