Bergmanis izcīna otro vietu Rīgas „Grand Prix 2006” (13)

Starptautiskās spēkavīru federācijas (IFSA) Pasaules kausa izcīņas posmā spēkavīriem Rīgas "Grand Prix 2006" pirmo vietu ieguvis pašreizējais pasaules čempions, četrkārtējais Arnold Strongman uzvarētājs lietuvietis Židrūns Savicks. Otro vietu izcīnīja latviešu spēkavīrs Raimonds Bergmanis.

Sportisti sacensībās spēkiem mērojās vairākos vingrinājumos. Sacensību uzvarētājs Savicks uzvarēja jau pirmajā vingrinājumā - 8,5 tonnas smagā auto vilkšanā - un līdz pat sacensību beigām ne brīdi nezaudēja vadību kopvērtējumā, uzvarot arī "pārmijnieka skrējienā" un baļķu celšanā.

Šogad Savicks uzvarējis vēl četrās sacensībās, tai skaitā ceturto reizi Arnolda Švarcenegera balvas izcīņā, kā arī nesen Nīderlandes GP sacensībās sasniedza pasaules rekordu baļķa celšanā - 205 kg.

Otro vietu kopvērtējumā Rīgas „Grand Prix 2006” izcīnīja 39 gadus vecais Latvijas sportists Raimonds Bergmanis, kurš uzvarēja vingrinājumā "Pulkstenis". Trešo vietu Rīgas „Grand Prix” izcīnīja Krievijas spēkavīrs Mihails Kokļajevs, kurš palika nepārspēts spēka kāpnēs un akmeņu celšanā. Šajā sezonā sacensībās Maskavā viņš gan apsteidza Savicki. Nēšu nešanā uzvarēja Ukrainas spēkavīrs Vasils Virastjuks, kurš kopvērtējumā palika piektais. Latviju sacensībās pārstāvēja vēl divi spēkavīri - Agris Kazeļņiks, kurš spēcīgajā konkurencē ierindojās desmitajā vietā, un Māris Rozentāls, kurš palika 11. vietā.

Pirms sacensībām Bergmanis BNS korespondentam izteicās, ka, iespējams, šis varētu būt viņa pēdējais starts starptautiskās sacensībās Latvijā, jo cīnīties ar gados jaunākajiem konkurentiem kļūstot aizvien grūtāk. Pēc sacensībām Latvijas labākais spēkavīrs aģentūrai LETA atzina: "Domāju, ka šeit bija vismaz seši līdz septiņi atlēti no spēcīgāko desmitnieka, un man ir milzīgs gandarījums gan par paša sasniegto rezultātu, gan izdevušos šovu skatītājiem."

Sportisti Rīgā notikušajās sacensībās arī cīnījās par reitinga punktiem kvalifikācijai šā gada pasaules čempionātā, kas notiks septembrī.