"Squadra azzurra" - par ceturto titulu! (34)

Pasaules kausa izcīņas finālā ir iekļuvusi Itālijas futbola izlase, kas dramatiskā pusfināla spēlē otrdien papildlaikā ar 2:0 pieveica mājiniekus Vācijas futbolistus.

Abus vārtus itālieši guva pašās papildlaika beigās - 119. minūtē 1:0 panāca Fabio Grosso, bet pēc minūtes otros vārtus savas izlases labā guva komandas veterāns Alesandro del Pjero.

Abām komandām bija vairākas labas izdevības izvirzīties vadībā jau mača pamatlaikā, taču tās netika izmantotas.

Bīstamākus momentus pie pretinieku vārtiem pirmajā puslaikā radīja itālieši, bet 16. minūtē izgājienu vienatnē pret mājinieku vārtsargu Jensu Lēmanu vārtu guvumā pārvērst nespēja Simone Perota. Labas izdevības atklāt rezultātu spēles turpinājumā bija arī Lukam Toni un Mauro Kamoranēzi, bet Vācijas izlasei labāko iespēju neizmantoja Bernds Šneiders, kas spēles 27. minūtē bīstami sita no 15 metriem.

Otrajā puslaikā vārtu gūšanas iespēju bija mazāk, tomēr izcelties varēja gan vācieši Lūkass Podoļskis un Arne Frīdrihs, gan itālieši Toni un Perota.

Spēles papildlaika priekšpēdējā minūte. Pēc teicama Itālijas izlases aizsarga Fabio Groso sitiena bumba lido garām Vācijas izlases vārtsargam Jensam Lēmanam - laukuma saimnieku vārtu tālajā stūrī - 1:0... Foto: EPA/AFI

Ļoti bīstami itālieši uzbruka papildlaika sākumā - pirmajā minūtē tikai vārtu stabs pēc Alberto Džilardīno sitiena glāba Vācijas valstsvienību, bet pēc minūtes pa vārtu pārliktni trāpīja Džanlukas Dzambrotas spertā bumba.

Savukārt spēles 106. minūtē laba iespēja panākt mājiniekiem uzvaru bija Podoļskim, taču viņa ar galvu raidītā bumba lidoja garām Džanluidži Bufona sargātajiem vārtiem. Podoļskim laba iespēja atklāt rezultātu bija arī piecas minūtes vēlāk, taču veiksmīgi spēlēja Bufons.

Viens no pasaulē šobrīd laimīgākajiem cilvēkiem. Itālijas izlases galvenais treneris Marčello Lipi "lido" pār Dortmundes stadiona zālienu. Foto: EPA/AFI

Itālijas izlase Pasaules kausa finālā tiksies ar Portugāles un Francijas mača uzvarētāju. Gan Itālijas, gan Vācijas izlases Pasaules kausu ir izcīnījušas pa trim reizēm.

Itālijas izlase: Džanluidži Bufons; Marko Materaci, Džanluka Dzambrota, Fabio Kanavaro, Fabio Grosso; Simone Perota (Alesandro del Pjero, 104.min.), Andrea Pirlo, Dženāro Gatūzo; Mauro Kamoranēzi (Vinčenco Iakvinta, 90.min.), Frančesko Toti; Luka Toni (Alberto Džilardino, 74.min.).

Vācijas izlase: Jenss Lēmans, Arne Frīdrihs, Kristofs Mecelders, Pērs Mertezahers, Fīlips Lāms, Bernds Šneiders (Dāvids Odonkors, 83.min.), Sebastjans Kēls, Mihaels Balaks, Tims Borovskis (Bastiāns Šveinšteigers, 72.min.), Lūkass Podoļskis, Miroslavs Kloze (Olivīrs Neivils, 110.min.).