Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dopingā pieķertais Piksons neesot apzināti lietojis aizliegtās vielas

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas biatlonists Edgars Piksons, kurš pieķerts dopinga lietošanā, noliedz apzinātu aizliegto vielu lietošanu, kā arī paziņojis par savas profesionālā sportista karjeras beigām, informēja Latvijas Biatlona federācija (LBiF).

Trešdien Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) vēstīja, ka 31 gadu vecajam Piksonam pozitīvas analīzes konstatētas pēc treniņa Priekuļos 22.septembrī. Viņa organismā konstatēta aizliegtā viela «19-Norandrosterons», kas ir nandrolona blakusprodukts.

Savā paziņojumā presei LBiF norāda, ka līdz šī gada 10.novembrim sportistam jāsniedz skaidrojums IBU par radušos situāciju, lai tā varētu pieņemt lēmumu.

«Sportists ir uzrakstījis paskaidrojumu un apliecina, ka informācija par atrastajām vielām analīžu testos viņam ir negaidīta. Viņš ir pilnībā pārliecināts, ka nav apzināti lietojis nekādus aizliegtos produktus vai vielas. Sportistam regulāri veiktie dopinga testi treniņos un sacensībās pilnībā izslēdz iespējamību, ka apzināti būtu lietotas aizliegtās vielas, zinot testu biežumu un sekas par šādām darbībām,» minēts paziņojumā. «Par to, kā organismā nokļuvušas aizliegtās vielas, Piksons min, ka paralēli Latvijas sporta ārstu izrakstītajiem preparātiem, ko norādījis arī anketā, nododot analīzes, viņš pats iegādājies ASV ražotus uztura bagātinātājus, par ko nav informējis komandas ārstu. Sportists arī nenoliedz, ka šos uztura bagātinātājus lietojis. Piksons atzīst, ka akla uzticēšanās un neprofesionalitāte neatbrīvo viņu no atbildības.»

«Piksons ir atteicies no B proves atvēršanas, jo apzinās, ka tas ir viens un tas pats nodotais analīžu materiāls, un vienlaicīgi paziņo par savas karjeras beigām,» informē LBiF.

LBiF valde ir izskatījusi sportista paskaidrojumus un guvusi pārliecību, ka viņš nav apzināti lietojis nevienu no aizliegtajām vielām, un pieņēmusi Piksona lēmumu par sporta karjeras beigšanu.

«LBiF nosoda dopinga lietošanu sportā un ir par godīgu spēli, atzīstot, ka dopinga lietošana nav savienojama ar profesionālu sportu,» teikts paziņojumā.

Piksonam varētu draudēt vismaz divu gadu diskvalifikācija.

Piksons karjeras augstākos rezultātus sasniedza 2011.gadā, kad pasaules čempionātā izcīnīja astoto vietu sprintā, bet labākais 21 sportista konkurencē bija vēl trijās disciplīnās.

Iepriekšējā sezonā pie Pasaules kausa punktiem Piksonam neizdevās tikt. Tāpat viņš nepiedalījās Soču olimpiskajās spēlēs, kur Latviju vīriešu konkurencē pārstāvēja tikai Andrejs Rastorgujevs.

Pirms tam Piksons piedalījies 2006. un 2010.gada olimpiskajās spēlēs, labāko rezultātu individuālajās sacensībās sasniedzot Vankūverā, kad tika pie 37.vietas sprintā.

Līdz ar to, pēc publiski zināmās informācijas, Piksons ir trešais Latvijas sportists šogad, kurš pieķerts dopinga lietošanā, - Soču olimpisko spēļu laikā pozitīvas analīzes bija hokejistiem Vitālijam Pavlovam un Ralfam Freibergam.

Pēc Latvijas Antidopinga komitejas (LAK) datiem, pērn dopinga lietošanā pozitīvas analīzes bijušas četriem Latvijas sportistiem - diskvalifikāciju jau saņēmuši spēka trīscīņas sportists Gints Šķenders un brīvās cīņas pārstāve Kristīne Odriņa-Urbova, bet vēl divas lietas tiek izskatītas, un noprotams, ka vienā no tām iesaistīts motokrosa sportists Lauris Daiders, kura lietu šomēnes izskatīs Sporta arbitrāžas tiesa (CAS).

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu