Zaudējums čempioniem (506)

Latvijas hokejisti piedzīvojuši smagu zaudējumu A apakšgrupas otrajā spēlē, ar 2:8 atzīstot Zviedrijas valstsvienības pārākumu.

Čempionāta pirmajā spēlē zviedri neatstāja nekādas cerības Itālijas hokejistiem, sagraujot pretiniekus ar 7:1. Divus vārtus skandināvu labā guva Juhans Dāvidsons un Fredriks Emvāls, bet pa reizei izcēlās Tonijs Martensons, Jonotans Hedstrēms un Pērs Halbergs.

Latvijas hokejisti zaudētāju lomā nonāca jau mača 29. sekundē, kad Edgaru Masaļski pārspēja Niklass Bekstrēms. Līdz pirmā perioda vidum pārsvars piederēja zviedriem, taču pēc tam spēle izlīdzinājās.

Pirmās trešdaļas izskaņā latvieši ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā (arī pieci pret trim), izveidojot bīstamus momentus zviedru vārtu priekšā. Labas izdevības bija Aleksandram Ņiživijam un Atvaram Tribuncovam, kura tālmetiens trāpīja pa vārtu stabu.

Pirms spēles: Kaspars Daugaviņš (pa kreisi) uzmundrina komandas biedrus.
Pirms spēles: Kaspars Daugaviņš (pa kreisi) uzmundrina komandas biedrus. Foto: AFI

Otrajā periodā teritoriālais pārsvars piederēja Zviedrijas hokejistiem, kuri brīžiem iespieda Latvijas izlasi savā aizsardzības zonā. Savu darbu labi veica Masaļskis, taču 7. minūtē arī viņš bija bezspēcīgs pēc Juhana Okermana tālšāviena.

Pēc pusotras minūtes, spēlējot vairākumā, Rikards Valīns ar metienu no distances panāca jau 3:0. Perioda izskaņā latvieši varēja vienus vārtus atgūt, bet Aleksandram Širokovam pietrūka meistarības vārtu priekšā. Savukārt pie Masaļska vārtiem viens pats tika atstāts Fredriks Brembergs, kurš ar atkārtotu metienu guva ceturtos vārtus.

Leonīds Tambijevs mēģina atņemt ripu Jurgenam Junsonam.
Leonīds Tambijevs mēģina atņemt ripu Jurgenam Junsonam. Foto: AFI

Sākot spēles pēdējo cēlienu, Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks izdarīja vārtsargu maiņu, Masaļska vietā laukumā sūtot Sergeju Naumovu. Latvieši īsā laikā zviedriem iemeta divas ripas - vispirms no vārtu priekšas izcēlās Kaspars Daugaviņš, bet pusotru minūti vēlāk Aleksejs Širokovs, aizejot pretuzbrukumā, ieturēja pauzi un cauršāva Zviedrijas vārtsargu.

Mirkli vēlāk "tre kronor" atjaunoja trīs vārtu pārsvaru - precīzs metiens padevās Magnusam Juhansonam. Aktīvs laukumā bija Daugaviņš, pret kuru tika nopelnītas soda minūtes, tomēr latvieši neprata izmantot vairākumu un 16. minūtē Patrika Hornkvista vārti salauza Latvijas hokejistu pretestību.

Aleksandram Ņiživijam neklājās viegli cīņā ar augumā raženākajiem zviedru hokejistiem... Foto: AFI

Pēc nepilnas minūtes Fredriks Vargs guva septītos vārtus, bet punktu sagrāvei pielika Diks Tarnstroms, panākot graujošo 8:2. Par labākajiem spēlētājiem atzina abu komandu kapteiņus - Keniju Junsonu un Rodrigo Laviņu.

"Mums bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, tomēr vārtus neizdevās gūt," pēc spēles teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris Oļegs Znaroks. "Rezultāts neatspoguļo reālo cīņas gaitu."

Latvijas izlasei, lai iekļūtu nākamajā kārtā, nepieciešams ierindoties vismaz trešajā vietā grupā. Lai tā notiktu, nākamajā spēlē noteikti jāizcīna uzvara pret Itālijas hokejistiem, kas šodien tikai ar 1:2 piekāpās Šveicei.

Latvijas valstsvienības sastāvs: vārtsargi - Edgars Masaļskis (no 3.per. Sergejs Naumovs); aizsargi - Atvars Tribuncovs, Aleksandrs Jerofejevs, Guntis Galviņš, Georgijs Pujacs, Rodrigo Laviņš (C), Oļegs Sorokins, Arvīds Reķis, Agris Saviels; uzbrucēji - Aleksandrs Macijevskis, Aleksejs Širokovs, Grigorijs Panteļejevs, Leonīds Tambijevs, Aleksandrs Semjonovs, Aleksandrs Ņiživijs, Miķelis Rēdlihs, Armands Bērziņš, Lauris Dārziņš, Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs, Kaspars Daugaviņš.