Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Velvere būs vienīgā Latvijas pārstāve PČ vieglatlētikā telpās

Līga Velvere (no kreisās) FOTO: OLIVIER MORIN / AFP

Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) ir apstiprinājusi 800 m skrējējas Līgas Velveres dalību pasaules čempionātā telpās, kas no 17. līdz 20. martam notiks Portlendā, ASV.

Pirms mēneša, 5.februārī, «Track Town USA High Performance Meet» sacensībās Portlendā Velvere sasniedza jaunu Latvijas rekordu 800 m skrējienā 2:03,08. Pasaules čempionāta normatīvs šajā disciplīnā ir 2:02,50.

Ņemot vērā augstos sacensību normatīvus, sportistes sasniegtais rezultāts ļauj piedalīties pasaules čempionātā telpās. Šobrīd Velveres rezultāts ir 30. vietā pasaules rangā.

Uz čempionātu dosies arī Latvijas Vieglatlētikas savienības izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs: «Sacensībām tika pieteikti trīs Latvijas sportisti – Līga Velvere 800 m skrējienā, Pauls Pujāts kārtslēkšanā, kā arī Elvijs Misāns tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Tomēr IAAF apstiprinājusi tikai Līgas dalību, jo plānots, ka kārtslēkšanā piedalīsies tikai 12 labākie sportisti, bet horizontālajās lēkšanās – 16 sportisti. Domāju, ka Līgai čempionātā būs lieliska iespēja uzlabot savu rezultātu un, iespējams, izpildīt Olimpisko spēļu normatīvu - 2:01,50. Ceru, ka Līga iekļūs arī finālā, jo 800 m telpās ir kā loterija un var gadīties visādi!»

800 m priekšskrējieni notiks čempionāta trešajā dienā, 17. martā, plkst. 21:15 pēc Latvijas laika. Sacensību tiešraide – LTV7 kanālā.

Zināms, ka divas Latvijas sportistes – Laura Ikauniece-Admidiņa daudzcīņā un Aiga Grabuste tāllēkšanā – ir izpildījušas čempionāta normatīvus. Tomēr sportistes šajā čempionātā nepiedalīsies.

Uz augšu
Back