Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dzintara Volga pulcēs sen neredzētu dalībnieku skaitu

TVNET
Dzintara Volga pulcēs sen neredzētu dalībnieku skaitu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ar šo Volgu startēs Radio 101 dīdžejs Egons Reiters
Ar šo Volgu startēs Radio 101 dīdžejs Egons Reiters Foto: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. septembrī, VAS Biķernieku kompleksajā sporta bāzē Mežciemā atgriezīsies Latvijas autosporta leģenda - Dzintara Volga.

Sacensību Dzintara Volga pirmsākumi meklējami tālajā 1963. gadā, un tās notikušas gan Mežaparka autotrasē, gan Rīgas hipodromā, bet zelta laikus tās piedzīvoja astoņdesmitajos gados, kad Biķernieku trases malā pulcējās pat 100 tūkstoši autošosejas sacīkšu fanu. Gaidāms, ka arī šajā nedēļas nogalē sporta kompleksā sabraukušo skatītāju skaits būs mērāms tūkstošos, jo gaidāms nevis šovs, bet gan īstas cīņas par Dzintara Volgas ceļojošo kausu.

"Galvenais dzinulis, rīkojot šīs sacensības, bija vēlme saglabāt vēsturi, jo - ja nav vēstures, nav arī nākotnes. Likās, ka tehnikas būves prasmes šai datorizācijas laikmetā sāk zust, un man liekas svarīgi tās nodot tālāk jaunajai paaudzei," stāsta VAS Biķernieku kompleksās sporta bāzes valdes priekšsēdētājs un sacensību direktors Māris Ozoliņš. "Protams, mēs vēlamies atjaunot Dzintara Volgu labākajās tās tradīcijās. Tomēr, lai notiktu vērienīgas sacīkstes, nepietiek tikai ar leģendām apvītu nosaukumu. Skatītājiem vajadzīga cīņa, jo tieši cīņa trasē savulaik spēja piesaistīt šīm sacīkstēm līdz pat 100 000 lielu skatītāju pūli," sacīja Māris Ozoliņš.

Bez Volga GAZ-24 automobiļiem autotrasē Mežciemā savā starpā cīnīsies četru grupu braucēji deviņās dažādās ieskaites klasēs, jo vienlaikus bez Dzintara Volgas retro automobiļu sacensībām šeit norisināsies arī Latvijas un Igaunijas čempionāta pēdējais posms autošosejā, kā arī Baltijas jūras kausa izcīņas sacensības. Un tas nozīmē, ka uz starta izies ne tikai vēsturiskie GAZ un sporta VAZ markas automobiļi, bet arī formulas un mūsdienu sporta auto, jo vienlaikus norisināsies arī Baltijas jūras kausa izcīņa Super Production 2000 klasē, kā arī Latvijas un Igaunijas autošosejas čempionāta pēdējais posms.

Šobrīd sacensībām pieteikušies 16 dalībnieki formulu klasē un šī ir pirmā reize pēdējo turpat 30 gadu laikā, kad vienlaikus uz Biķernieku trases starta līnijas stāsies tik daudz Formula Easter un Formula Mondial automobiļu. Kopējo dalībnieku skaitu visās klasēs pagaidām prognozēt nevar, jo pieteikumu iesniegšanas termiņš beidzas tikai piektdien, 17. septembrī, bet jau šobrīd ir autosporta festivālam Dzintara Volga ir pieteikušies vairāk nekā 60 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas, Ukrainas un pat Vācijas.

Ar šo Volgu startēs Radio 101 dīdžejs Egons Reiters
Ar šo Volgu startēs Radio 101 dīdžejs Egons Reiters Foto: Publicitātes foto

"Padzirdot, ka šis pasākums ir atdzīvināts, nevarēju palikt malā. Noīrēju Igaunijā formulu, jo Latvijā diemžēl tās vairs neražo, un būšu uz starta. Savulaik diezgan klasiskā manierē ienācu formulu sportā no autošosejas sacīkstēm un septiņdesmito gadu vidū ar Formula Vostok nobraucu četrus gadus. Šoreiz manā rīcībā būs Formula Mondial, bet, tā kā tas ir tehniskais sporta veids, rezultātus vēl neprognozēšu. Katrā ziņā esmu gandarīts par kuplo dalībnieku skaitu un ceru trasē satikt arī kādu no agrāko laiku cīņu biedriem. Entuziasms ir un noskaņojums ir kareivīgs," stāsta viens no Dzintara Volgas dalībniekiem Formulu klasē Agris Staņēvičs.

Bez profesionāliem sacīkšu braucējiem, kas sevi jau paguvuši norūdīt sacīkšu trasē, Biķerniekos redzēsim arī sabiedrībā labi pazīstamus cilvēkus, kam līdzšinējās autosporta pieredzes nav. Viens no šādiem Dzintara Volgas dalībniekiem ir Radio 101 dīdžejs Egons Reiters, kuram atvēlētas tikai desmit dienas, lai pilnvērtīgi sagatavotos sacīkstēm un kurš tikai pagājušajā ceturtdienā, proti, 9.septembrī, pirmo reizi sēdās pie speciāli sagatavotas Volgas GAZ 24 stūres.

"Jauns radio, jauni izaicinājumi. Pārstāvu Radio 101 komandu, jo loģiski, ka Dzintara Volga un Radio 101 viens bez otra nav iedomājami. Pagaidām esmu izgājis tikai īso apmācību, kas patiesībā bija ļoti vērtīga, bet priekšā vēl ir kvalifikācija un prognozēt vēl neko nevar. Bet ko es varu pateikt - pat ja es neuzvarēšu, es būšu piedalījies vienā leģendārā pasākumā," - tā Egons Reiters.

Dzintara Volgas kausa izcīņa norisināsies šajā nedēļas nogalē VAS Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Sestdien, 18. septembrī, paredzēti visu grupu un klašu braucēju testi un kvalifikācijas braucieni, bet svētdien, 19. septembrī, - lielais fināls.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu