Latvijai sudrabs Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās sportā

No 2. līdz 5. jūlijam Serbijā notika 2009. gada Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās sportā. S18 grupas jaunietes stafetēs izcīnīja augstvērtīgo sudraba medaļu. Komandā startēja Ance Rusova, Māra Peilāne un Sabīne Tilta.

Pirmās Eiropas jauniešu čempionāta medaļas tika sadalītas garajā distancē. Lielisku sniegumu uzrādīja divi Latvijas V16 grupas skrējēji – Valters Ļubinskis un Ivars Kļaviņš, kuriem attiecīgi 7. un 8. vieta. Rūdolfam Zērnim mazliet pieticīgākā 35., bet Dāvim Dišleram 41. vieta. S16 grupā labāko divdesmitniekā iekļuva Līga Valdmane – viņai 17. vieta. Savukārt Elīnai Svilpei 30., Beātai Zaļaiskalnai 39., bet Zanei Čamanei 60. vieta. S18 grupā augstāko vietu izcīnīja Māra Peilāne, viņai 14. rezultāts. Otrā no latvietēm šajā grupā bija Sabīne Tilta ar izcīnīto 21. vietu, savukārt 23. vietā Ance Rusova. Madarai Freimanei 54. rezultāts. V18 grupā visaugstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Raivo Kivlenieks – viņam 26. vieta. Šajā pašā grupā Jānim Tamužam 37. vieta, Tomam Dandenam 45., bet Kārlim Baltacim 59. rezultāts.

Otrajā sacensību dienā notika stafetes. Vislielāko prieku sev un līdzjutējiem sagādāja S18 grupas jaunietes, finišēdamas augstajā 2. vietā. Komandā pirmo etapu veica Ance Rusova, kura finišu sasniedza piektā. Tālāk jau Māra Peilāne komandu pacēla uz trešo vietu, bet Sabīne Tilta apsteidza Krievijas izlases skrējēju un finišēja otrajā vietā. V18 grupā pirmo etapu pārliecinoši veica Raivo Kivlenieks, kurš ar nelielu atrāvienu stafeti nodeva pirmais.

Diemžēl Kārlim Baltacim otrajā etapā vairs tik labi neveicās un komanda noslīdēja jau uz devīto vietu. Trešajā etapā Jānis Tamužs gan rezultātu uzlaboja par divām pozīcijām – rezultātā 7. vieta. Laikam gan vislielākā drāma norisinājās V16 grupas stafetēs. Pirmais etaps ļoti labi izdevās Ivaram Kļaviņam, viņš finišēja 2. vietā.

Otrajā etapā Rūdolfam Zērnim šo pozīciju izdevās nosargāt un pat palielināt atrāvienu no trešās vietas, kas jau sasniedza 4 minūtes. Likās, ka medaļa jau būs rokās. Tomēr pēdējā etapā Valteram Ļubinskim gaužām neveicās un puiši ierindojās „tikai” 10. vietā. Katrā ziņā jauniešu varējums pirmajos etapos pierādīja, ka latvieši ir ļoti nopietni pretendenti uz medaļām un, neskatoties uz neveiksmēm, nevajag zaudēt cerības tās izcīnīt nākamgad. Savukārt S16 grupas meitenes izcīnīja 6. vietu. Pirmajā etapā startēja Elīna Svilpe, kurai starts izdevās ne pārāk veiksmīgs, tomēr Beāta Zaļaiskalna otrajā etapā uzrādīja trešo ātrāko laiku un komandu pacēla uz 6. vietu. Trešajā etapā Līga Valdmane šo pozīciju noturēja.

Pēdējā sacensību dienā tika veiktas sprinta distances. V18 grupā lielisku rezultātu izcīnīja Raivo Kivlenieks – 5. vieta un tikai 3 sekundes šķīra no bronzas medaļas. Pārējiem V18 grupā startējušajiem latviešiem vietas nedaudz tālāk: Tomam Dandenam 31. vieta, Jānim Tamužam 60., bet Kārlim Baltacim 72. vieta. Arī jaunietēm šajā pašā vecuma grupā augstvērtīgu rezultātu izcīnīja Ance Rusova – viņai 12. vieta. Savukārt Sabīnei Tiltai 26., Mārai Peilānei 34., bet Madarai Freimanei 72. vieta. V16 grupā Ivaram Kļaviņam 20. rezultāts, Rūdolfam Zērnim 44., bet Valters Ļubinskis un Dāvis Dišlers finišēja bez rezultāta. S16 grupā atkal ātrākā bija Līga Valdmane – 20. vieta, Elīnai Svilpei 26., Beātai Zaļaisklanai 42., bet Zanei Čamanei 59. vieta.

27 valstu komandu kopvērtējumā Latvijas izlase ierindojās augstajā 5. vietā.