«Rīga»/«Prizma» Kontinentālajā kausā debitē ar zaudējumu (1)

Latvijas čempionvienība hokejā «Rīga»/«Prizma» Kontinentālā kausa otrās kārtas pirmajā mačā Rumānijā piektdien ar rezultātu 2:3 (2:0, 0:3, 0:0) zaudēja vietējai Brašovas «Corona» vienībai.

Spēles piektajā minūtē rīdziniekus vadībā izvirzīja Jānis Ozoliņš, kurš pēc Kārļa Branta piespēles bija precīzs mazākumā. Pēcāk soda metienu uz mājinieku vārtiem nespēja realizēt Vitālijs Hvorostiņins, tomēr 47 sekundes pirms trešdaļas beigām 2:0 vēlreiz mazākumā panāca Edgars Kurmis, kuram precīzi piespēlēja Hvorostiņins.

Otrās trešdaļas pirmo deviņu minūšu laikā «Corona» komanda guva trīs vārtus vairākumā, otro un trešo ripu Edgara Lūsiņa sargātajos vārtos nogādājot ar 19 sekunžu intervālu. Otrās trešdaļas beigās «Rīga»/«Prizma» komanda ilgstoši spēlēja vairākumā, tajā skaitā piecatā pret trim, tomēr gūtos vārtos to nepārvērta.

Trešās trešdaļas ievadā rīdzinieki izturēja skaitlisko mazākumu trijatā pret pieciem, bet devītajā minūtē soda metienu uz pretinieku vārtiem nespēja realizēt Sergejs Piskunovs. Turpinājumā «Rīga»/«Prizma» vēlreiz neizmantoja lielo skaitlisko pārsvaru.

Rīgas klubam šī ir debija Kontinentālā kausa turnīrā.

Pirms tam piektdien citā šī turnīra spēlē latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Ungārijas hokeja komanda Dunaūjvārošas «Acelbikak» ar 2:6 (1:0, 1:3, 0:3) piekāpās Polijas čempionvienībai «Sanok».

Turnīra turpinājumā sestdien Rīgas vienība tiksies ar «Sanok» komandu, bet svētdien to gaidīs duelis «Acelbikak».

Šīs grupas uzvarētāji sacensību trešajā posmā laikā no 21. līdz 23.novembrim spēkosies ar Atvara Tribuncova un Alekseja Širokova pārstāvēto Baltkrievijas čempionvienību Grodņas «Ņeman», sacensību saimniekiem «Angers» no Francijas un Ukrainas spēcīgāko komandu Kijevas «Kompanjon-Ņeftegaz».

Savukārt pa divām katras grupas trešā posma spēcīgākajām komandām kvalificēsies finālturnīram, kas tiks aizvadīts no 9. līdz 11.janvārim.

Tikmēr sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2015./16.gada Čempionu līgas sacensībām.

Pavasarī «Rīga»/«Prizma» par Latvijas čempionvienību hokejā kļuva pirmoreiz vēsturē, bet arī jauno sezonu komanda sākusi sekmīgi un pašlaik ar 16 punktiem septiņos mačos ir Latvijas čempionāta līdere.

Šī gada sākumā Kontinentālajā kausā triumfēja Norvēģijas komanda Stavangeras «Oilers», kurai sekoja aizpērnā čempione, Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) spēlējošā Ukrainas vienība Doņeckas «Donbass» ar latviešu aizsargu Oskaru Bārtuli ierindā.

Savukārt Kontinentālā kausa otro kārtu pagājušajā sezonā neizdevās pārvarēt Latvijas komandai «Dinamo Juniors».