FIFA beidz izmeklēt Ziemeļkorejas futbolistu lietu

Ziemeļkorejas futbola izlases galvenais treneris Kims Čonhuns

FOTO: AFP/LETA

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) beigusi izmeklēšanu par Ziemeļkorejas izlases spēlētāju likteni pēc Pasaules kausa finālturnīra, jo saņēmusi informāciju, ka ar viņiem viss ir kārtībā.

Kā ziņots, mēneša sākumā izskanēja informācija, ka Ziemeļkorejas futbola izlases spēlētāji pēc tās neveiksmīgās dalības Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā publiski kaunināti, bet galvenais treneris Kims Čonhuns nosūtīts uz koncentrācijas nometni.

Tomēr, pēc FIFA teiktā, Ziemeļkorejas Futbola asociācija šo informāciju nosaukusi par "nepamatotu". Ziemeļkoreja apgalvo, ka futbolisti, kā ierasts, trenējas gaidāmajām Āzijas spēlēm un iepriekš izskanējušajās ziņas nav patiesas.

Tāpat Ziemeļkorejas Futbola asociācija atsūtījusi pierādījumus, ka nesen notikušās apvienības prezidenta vēlēšanas notikušas pēc FIFA noteikumiem.

"Pēc visas informācijas saņemšanas un visu iespējamo avotu pārbaudīšanas FIFA nolēmusi izmeklēšanu slēgt," teikts paziņojumā.

Šovasar notikušajā Pasaules kausa finālturnīrā Ziemeļkorejas izlase piedzīvoja trīs zaudējumus - pret Brazīliju (1:2), Portugāli (0:7) un Kotdivuāru (0:3).

Tiek ziņots, ka pēc 1966.gada Pasaules kausa finālturnīra, kurā Ziemeļkorejas izlase sensacionāli nokļuva līdz ceturtdaļfinālam, uz nometnēm nosūtīja visus futbolistus, izņemot vienu uzbrucēju. Daudzi no viņiem nometnēs mira.

Uz augšu