Skujiņš finišē 18. vietā «Tour La Provence» velobrauciena pirmajā posmā

Otrdien Francijā sākās trīs dienas ilgais UCI 2.1 kategorijas velobrauciens «Tour La Provence», kura pirmajā posmā 169 kilometru garajā distancē uzvaru svinēja pazīstamais franču riteņbraucējs Tomass Voklērs, bet latvietis Toms Skujiņš ieņēma 18. pozīciju 140 dalībnieku konkurencē.

Aktīvā šosejas riteņbraukšanas sacensību sezona otrdien turpinājās Francijā, kur Aubagnes pilsētiņā sākās UCI 2.1 kategorijas trīs dienas garais velobrauciens «Tour La Provence». Šīs sacensības tiek rīkotas pirmo reizi, pulcējot virkni pasaules tūres, Pro kontinentālo un kontinentālo komandu braucēju.

Dalībnieku vidū bija arī Skujiņa pārstāvētā ASV vienība «Cannondale Pro team», kuras sastāvā tika iekļauts arī Latvijas sportists. Carnikavietis Skujiņš aizvadītās nedēļas nogalē ieņēma 39. vietu turpat Francijā notiekošajā «Tour du Haut Var» velobrauciena kopvērtējumā.

Pirmais «Tour La Provence» posms izcēlās ar virkni dažādu kāpumu, no kuriem lielākie sniedzās 760 metru augstumā virs jūras līmeņa. Netrūka arī īsāku, bet stāvāku pauguru. Distances pirmajā daļā izveidojās atrāviens, kurā iesaistījās seši sportisti, tostarp arī titulētais Francijas velosportists Tomass Voklērs, kurš pārstāv savas valsts Pro kontinentālo komandu «Direct Energie». 100 kilometrus pirms finiša pārsvars pār sekotājiem līderu grupai sasniedza 3 minūtes un 15 sekundes. 40 kilometrus līdz finišam grupai izdevās samazināt atstarpi līdz 2 minūtēm un 40 sekundēm.

Tuvojoties izšķirošajiem mirkļiem, atstarpe turpināja dilt, bet desmit kilometrus līdz finišam vienīgais no atrāviena pārstāvjiem priekšā atradās Voklērs. Francūzis turēja nelielu vadību pār sekotājiem, kuri smagajā distancē jau bija sadalījušies mazākās grupās. Viss izšķīrās pēdējā kilometra kāpumā, kura stāvums sasniedza 15 procentus. Spraigā cīņā Voklērs spēja nosargāt savu nelielo vadību un izcīnīt varenu solo uzvaru.

Septiņas sekundes vēlāk sekoja otrās vietas ieguvējs Petrs Vakočs no «Etixx – Quick – Step» vienības. Trešais pirmajā posmā palika uzvarētāja komandas biedrs Lilians Kalmejanē (+00:00:09).

Skujiņš, turoties vadošo braucēju vidū, finiša līniju sasniedza 18. vietā. Viņš finišēja sešu braucēju lielā grupā, kas uzvarētājam zaudēja 55 sekundes. Kopā ar latvieti finišēja arī pazīstamais Šveices riteņbraucējs Daniels Vaijss un slovēņu kalnu braucējs Simons Špilaks. Skujiņš finišā bija otrs ātrākais no savas «Cannondale» vienības. Lavsons Kraddoks ieņēma 11. pozīciju. Jāpiebilst, ka šajā velobraucienā startēja vēl pieci Baltijas sportisti, no kuriem pārliecinoši ātrākais bija tieši latvietis.

Trešdien tiks aizvadīts velobrauciena otrais posms, kurā riteņbraucēji sacentīsies 180 kilometru garā distancē.

Tour La Provence 1. posms: 169 km