Guta pārtrauc Vonas uzvaru sēriju PK supergiganta sacensībās

Lara Guta

FOTO: EPA/LETA

Šveiciete Lara Guta svētdien Vācijā uzvarēja Pasaules kausa kalnu slēpošanā supergiganta sacensībās, pārtraucot titulētās amerikānietes Lindsijas Vonas piecu uzvaru sēriju.

Guta finišēja pēc minūtes un 20,51 sekundes un par 0,15 sekundēm apsteidza mājinieci Viktoriju Rebensburgu.

Savukārt Vona, kura bija uzvarējusi iepriekšējās piecās supergiganta sacensībās, atpalika par 0,23 sekundēm, samierinoties ar trešo vietu. Viņa supergigantā tika sakauta pirmo reizi šajā sezonā.

«Bija grūti braukt, jo sniegs bija ļoti mīksts. Nejutos ļoti labi, tāpēc nevēlējos riskēt,» pēc sacensībām Vona pauda apmierinātību ar trešo vietu.

Pēc svētdienas sacensībām saasinājusies situācija Pasaules kausa kopvērtējumā - līdere ar 1060 punktiem ir Vona, kurai ar 973 punktiem pietuvojusies Guta, bet trešā ar 820 punktiem ir Rebensburga.

Sestdien sportistes sacentās nobraucienā, uzvaru gūstot Vonai, kura šosezon Pasaules kausa sacensībās triumfējusi deviņas reizes.

Kopā savā karjerā Vona Pasaules kausā svinējusi 76 uzvaras un vairs tikai par desmit panākumiem atpaliek no rekorda, kas pieder Zviedrijas slēpotājam Ingemaram Stēnmarkam, kurš savas karjeras laikā uzvarēja 86 atsevišķās Pasaules kausa sacensībās.

ASV kalnu slēpotāja šosezon uzvarējusi astoņās no desmit ātruma sacensībām. Pārējās divas uzvaras svinējusi Guta.

Uz augšu