Noraidījumi spēles beigās iegāž Rīgas «Dinamo»

Cerības sasniegt izslēgšanas turnīru zaudējusī Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» piektdien pārtrauca ieilgušo «sauso» sēriju savā laukumā, taču Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās Kazahstānas klubam Astanas «Baris».

Rīgas «Dinamo» labā vārtus šajā mačā guva Kaspars Saulietis un Gints Meija, kamēr «Baris» rindās izcēlās šīs vienības līderi Naidžels Douss, Dastins Boids un Brendons Bočenskis.

Šo maču abas komandas iesāka aktīvi, apmainoties uzbrukumiem, taču rezultātu 11.minūtē atklāja «Baris» komandas kanādiešu uzbrucējs Douss, kurš tādejādi šosezon izcēlies jau 31 reizi. Dažas minūtes vēlāk lielisku pretuzbrukumu veica rīdzinieki, kura savainojumu sadziedējušais Tims Sestito veica lielisku piespēli vienatnē uz vārtiem izskrējušajam Saulietim. Pret viņu tika pārkāpti noteikumi, bet tiesneši uz Astanas vienības vārtiem nozīmēja «bullīti», ko Saulietis aukstasinīgi arī realizēja, panākdams neizšķirtu. Līdz ar to tika pārtraukta rīdzinieku «sausā» sērija savā laukumā - mājinieki vārtus nebija guvuši jau 225 minūtes un 44 sekundes.

Pirmās trešdaļas turpinājumā Latvijas komandai bija vēl pāris labas izdevības gūt vārtus, taču tās netika izmantotas. Arī otrā perioda ievadā rīdzinieki turpināja cīnīties aktīvi, bet atkal vadību pārņēma tieši «Baris», kad no borta atlekušo ripu vārtos raidīja Boids. Pēc vārtu zaudējuma rīdzinieki vairs nebija tik aktīvi, taču trešdaļas noslēgumā mājiniekiem tomēr izdevās panākt neizšķirtu, pretuzbrukumā izceļoties Meijam.

Abas vienības ar neizšķirtu sāka noslēdzošo trešdaļu, turklāt tās laikā turpinājās gana aktīvs hokejs, lai gan vairākas teicamas izdevības bija tieši viesiem no Astanas. «Baris» vienība arī izvirzījās vadībā, kad Bočenskis 55.minūtē realizēja lielo vairākumu. Pēcāk Latvijas komanda izpelnījās vēl pāris noraidījumus, kas būtiski ietekmēja tās izredzes atspēlēties, rezultātā ciešot zaudējumu.

«Dinamo» ar 68 punktiem 57 spēlēs joprojām ir 12.vietā Rietumu konferencē, bet «Baris» komanda tikusi pie 83 punktiem 58 mačos, kas tai dod astoto vietu Austrumu konferencē.

Turpinājumā rīdzinieki pirmdien noslēdzošajā izbraukuma spēlē viesosies pie Slovākijas kluba Bratislavas «Slovan», bet pēc valstsvienību pārtraukuma sekos vēl divi mači savā laukumā ar čempioni Sanktpēterburgas SKA un Maskavas «Dinamo», kuru pārstāv savainotais Mārtiņš Karsums.