Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Yahoo Sports» nomaina Motiejūna dzimšanas vietu no PSRS uz Lietuvu

FOTO: Ekrānšāviņš

Sporta portāls «Yahoo Sports» pēc protestiem ir nomainījis informāciju par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāja Donata Motiejūna dzimšanas vietu, ierakstot Lietuvu iepriekš norādītās Padomju Savienības vietā, otrdien paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Ministrijas preses pārstāvis Ķēstutis Vaškelevičus aģentūrai BNS teica, ka vairāki ASV mediji kā Motiejūna dzimšanas vietu norādīja Padomju Savienību, tādēļ Lietuvas vēstnieks ASV Rolands Kriščiūns nosūtīja oficiālas vēstules «Yahoo Sports» un Motiejūna klubam Hjūstonas «Rockets».

«Vēstulēs vēstnieks atgādināja, ka ASV nekad neatzina Padomju Savienības īstenoto Baltijas valstu aneksiju, un lūdza izlabot neprecīzo informāciju. «Yahoo Sports» atbildēja uz Lietuvas diplomātu lūgumu un nomainīja Motiejūna dzimšanas vietu uz Kauņu Lietuvā,» teica ministrijas pārstāvis.

Lietuvas plašsaziņas līdzekļos izskanējis, ka «Kauņa, PSRS» kā Motiejūna dzimšanas vieta tiek norādīta arī NBA spēļu tiešraidēs. Tāpat tiek vēstīts, ka pats spēlētājs ir lūdzis nomainīt šo informāciju.

Motiejūns ir dzimis 1990.gada 20.septembrī Kauņā. Sportists dzimis pusgadu pēc tam, kad Lietuva atjaunoja neatkarību, bet nepilnu gadu pirms valsts starptautiskas atzīšanas. ASV un daudzas citas Rietumvalstis neatzina Lietuvas iekļaušanu Padomju Savienībā.

Uz augšu
Back