Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Juris Šics: Kamanas ir diezgan radikāli uzlabotas

Latvijas kamaniņu braucēji - Andris un Juris Šici FOTO: Ieva Čīka / LETA

Kamēr Latvijas kamaniņu sporta spēcīgākā divnieku ekipāža nav pirmā Pasaules kausa kopvērtējumā, tikmēr brāļiem Jurim un Andrim Šiciem vēl ir, kur attīstīties un tiekties, aģentūrai atklāja vecākais no brāļiem Juris.

Pēdējo deviņu sezonu laikā Šicu ekipāža Pasaules kausa kopvērtējumā tikai divas reizes bijusi ārpus labāko desmitnieka, bet iepriekšējā sezonā sasniegts labākais rezultāts - trešā pozīcija.

«Tas, ka ir trešā vieta, nevis pirmā, nākamajā sezonā dod tikai lielāku dzirksteli startēt. Kamēr neesam pirmie, tikmēr ir kur attīstīties un tiekties. Domāju, ka tas nāks tikai par labu. Ir tāda pārliecība, ka var to izdarīt, bet papildu slogu tas nerada,» teica J.Šics.

Kā atklāja brāļi, vasarā viņi ne tikai slīpēja fizisko sagatavotību, bet arī tikuši pie jaunām kamanām un starta uzrāvienu trenažiera.

«Gribētu cerēt, ka, veidojot tehniku, tās kļūdas ir pēc iespējas mazākas un mazākas ar katru gadu. Ceru, ka kamanas ir piedzītas tuvu īstenībai. Esam nobraukuši tikai dažus braucienus. Tikai pagājušajā nedēļā visu pabeidzām pilnībā no A līdz Z. Šonedēļ treneris ir Siguldā, lai jau saliktu kamanas. Šādas tādas nianses pieslīpējam. Tuvākajā laikā tiksim skaidrībā ar to, ar kurām kamanām startēsim, jaunajai sezonai iesākoties,» atklāja J.Šics.

«Kamanas ir diezgan radikāli uzlabotas. Esam nomainījuši daudzas pozīcijas. Slieces un stiprinājumi, tas viss paliek, kā bijis. Varbūt vizuāli mainījies izskats, veikti aerodinamiskie uzlabojumi, tāpat arī ragos ir šādi tādi knifi, kur pie laika ņemšanas var vinnēt dažas sekundes simtdaļas. Šis tas ir apskatīts no ārzemniekiem, arī no vāciešiem un austriešiem. Ar treneri Jāni Liepu un brāli aprunājoties, izveidotas pilnīgi citādas kamanas nekā līdz šim,» stāstīja J.Šics.

«Starpsezonā darbs tika akcentēts ne tikai uz tehniku, bet šogad treneris pamainīja mums arī sagatavošanās periodu. Bija citādāka treniņu metodika, sīkāk gan to neatklāsim. Tagad jau jūtamies labāk, arī rezultāti rāda labas tendences. Ceru, ja ne pirmais posms, kas ir tāda ieskriešanās, tad kopumā sezonas pirmā puse parādīs vasaras darba rezultātus,» atzīmēja J.Šics.

«Treneris Liepa plānu jau bija sagatavojis sezonas beigās. Tikpat kā izpildījām visu maksimāli, kā bija ieplānots. Protams, vienmēr var vēlēties ko vairāk, bet tas ir atkarīgs no finansiālās situācijas. Ņemot vērā budžetu, mēs izdarījām visu, ko varējām. Esam ļoti apmierināti ar paveikto. Pateicoties atbalstītājiem, Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK), Latvijas Olimpiskajai vienībai (LOV), ir kārtībā veselība. Pateicoties privātajiem sponsoriem, arī tehnika ir izveidota. Esam izdarījuši visus priekšnosacījumus, lai sezona būtu veiksmīga. Laiks rādīs, mēs zinām, kas notiek mūsu nometnē, bet to, ko citi būs darījuši, uzzināsim pirmajā Pasaules kausa posmā,» turpināja Jura brālis Andris.

«Starpsezonā neesam mēģinājuši pārspēt personīgos rezultātus. Veselība ir jātaupa, nav jāiet uz maksimumu. Tiesa, ja vajadzētu, varētu pārspēt visus personiskos rezultātus gan svaru zālē, gan stadionā. Bet uz to netika likts akcents, vairāk uzmanības tika veltīts veselības uzlabošanai. Vairāk tika likts akcents uz speciālo muskuļu sagatavošanu. Tas viss ir izdevies vasarā,» atklāja A.Šics.

«Pateicoties personīgajiem sponsoriem, esam izveidojuši starta uzrāvienu trenažieri, kuru tuvākajā laikā sāksim likt lietā. Trenažieris ir ar precīzām laika kontrolēm un atskaitēm. Tas ir kas vēl nebijis Latvijā. Mums tāds ir savā nometnē,» uzsvēra J.Šics.

«Tas uzlabos startus ne tikai šajā sezonā, bet arī noteikti palīdzēs sagatavoties Phjončhanas olimpiskajām spēlēm,» piebilda A.Šics.

Kā uzsvēra J.Šics, pārsvarā pie kamanu sagatavošanas strādājuši paši brāļi kopā ar treneri Liepu.

«Aiz mums, protams, ir cehi, kas veic metālapstrādi. Tur ir cilvēki, kas palīdz no malas. Pārējos procesus, līmēšanu un salikšanu veicam paši, nedodam nevienam no malas. Par kamanām zinām vairāk vai mazāk 100%. Tomēr ir cilvēki, kas mums ļoti daudz palīdzējuši - SIA «Kvists» ar jaunu kamanu modeli, kas pirmo reizi ir izfrēzēts no viena gabala, tāpat ar SIA «Pata AB» palīdzību tika iegādāti visi pārējie metāli. Tas viss palīdzējis pie jaunā trenažiera sagatavošanas un kopējās attīstības. Ļoti daudz visādu nianšu. Tāpat ir palīdzējis Siguldas novads un Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF), jau pieminētie LOK un LOV. «Inchcape BM Auto» autosalons izsniedzis lietošanā BMW automobiļus. Droši vien būšu vēl kādu piemirsis, bet kopā ar sponsoriem sanācis labs un produktīvs darbs,» atzīmēja J.Šics.

Kā lielākos konkurentus gaidāmajā sezonā vecākais no brāļiem min Vācijas un Austrijas ekipāžas.

«Vācieši 100% gatavosies startēt Kēnigzē, kas ir tā kā kamaniņu sporta sirds. Bavārijā tas viss ir cēlies, arī Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) birojs ir no turienes. Tendences pasaulē rāda, ka spēcīgākie braucēji nāk tieši no Bavārijas, Kēnigzes puses. Gribētu ar viņiem konkurēt. Vēlētos, lai šosezon tas izdodas. Uz tādu mērķi tiecamies, lai ar viņiem varētu cīnīties par augstākajām vietām,» atzīmēja J.Šics.

Jaunā Pasaules kausa sezona 28.novembrī sāksies Īglsas trasē, bet pasaules čempionāts janvāra beigās tiks aizvadīts Kēnigzē. Siguldā nākamā gada janvāra otrajā nedēļas nogalē norisināsies ceturtais posms.

Uz augšu
Back