Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dainis Dukurs: Gribas, lai PČ brauc labākie, nevis banānu republikas

Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors, skeletona galvenais treneris Dainis Dukurs FOTO: Ieva Lūka / LETA

Latvijas jaunajiem skeletonistiem ir augstākā līmeņa kamanas, un arī treneru attieksme pret viņiem ir visnopietnākā, tāpēc tagad viss pašu rokās, uzskata Latvijas skeletona izlases treneris Dainis Dukurs.

Daudzus gadus Latvijā vienīgie skeletonisti bijuši Martins un Tomass Dukuri, kuri ir starp pasaules līderiem. Soču olimpiskajās spēlēs viņiem pievienojās arī Lelde Priedulēna, bet pērn zemāka līmeņa starptautiskajās sacensībās sāka startēt arī vairāki jaunie braucēji.

«Leldei uzdevums ir pirms sezonas pabeigt augstskolu, tomēr tāpat viņa trenējas ar pilnu atdevi, turklāt pakausī elpo divas jaunas meitenes, kas viņai ir labs dzinulis,» stāstīja Dainis Dukurs. «Prasām no viņas arvien vairāk, jo vēlamies beidzot redzēt Leldi uz pjedestāla. Viņa divreiz bijusi ceturtā pasaules junioru čempionātā, bet līdz medaļām allaž pietrūcis.»

Jaunie braucēji šogad sezonu sāks trešā līmeņa sacensībās jeb Eiropas kausā, kur tiek cerēts, ka Ivo Šteinbergs varētu cīnīties par augstām vietām kopvērtējumā.

«Viņš nobrauks pa diviem posmiem Altenbergā un Siguldā, bet pēc tam skatīsimies - ja būs laba situācija kopvērtējumā, brauksim tikai Eiropas kausā un cīnīsimies par vietām. Ja nē, dosimies uz Starpkontinentālo kausu, kur dod lielāku punktu skaitu, lai iegūtu trešo vietu Pasaules kausos. Viņam būs precīzi tāds pats skeletons kā Tomasam un Martinam. Ir treniņi, kur Šteinbergs nobrauc ļoti labi, turklāt arī attieksme ir atbilstoša, bet dažreiz trūkst stabilitātes.»

Dainis Dukurs gan atklāja, ka pagaidām trešajam vīru sportistam Latvijas izlasē dalībai augstākā līmeņa sacensībās būs grūti iekļūt.

«Turpmāk pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs varēs startēt tikai divi vienas valsts pārstāvji. Es gan tam oponēju, jo gribās, lai brauc labākie, nevis banānu republikas, kas epizodiski parādās,» uzsvēra Dainis Dukurs, norādot, ka Latvijas dāmu izlasē gan jau nākamajā sezonā Priedulēnai varētu būt ļoti sīva cīņa par vietu izlasē. «Kura būs labākā šosezon, tā brauks un piedalīsies visa ranga sacensībās. Tehnika jaunajiem braucējiem ir ļoti laba, viss ir viņu rokās. Braukšana sportistiem vēl pieklibo, bet treneri pret viņiem attiecas tāpat kā pret lielajiem. Četri jaunie sportisti pat pārnākuši dzīvot uz Siguldu, mācās šeit skolā, lai mums būtu pie rokas.»

Kā stāstīja Dainis Dukurs, šovasar Latvijas skeletonisti gatavojušies tikpat nopietni kā vienmēr un pat došanās uz sponsoru pasākumiem nav iemesls treniņu izlaišanai - tad tie tiek veikti agri no rīta.

Arī Martins un Tomass Dukuri pagājušajā nedēļā saņēma jaunas BMW automašīnas, ko bija sagādājusi Latvijas Bobsleja un skeletona federācija.

«Sacensībās ir svarīgi, ka var aizbraukt, kur nepieciešams, nav spiešanās busā un, ja meitenēm sacensības risinās dienu vēlāk, pārējiem nav jāgaida. Tāpat mums bieži jābrauc uz Liepāju, kur tiek veikts darbs ar kamanām un dažreiz pat kādu laiku jāpadzīvo,» stāstīja Dainis Dukurs. «Zīmīgi, ka ģimenē vienmēr braucam ar BMW markas mašīnām, bet nekad nav sanācis ar tādām, kas tikko izdzītas no salona. Šiem večiem vairs nav jāzīmējas, bet tas, ka ar savu darbu esi nopelnījis mašīnu, pašapziņu nedaudz paceļ.»

Šogad Pasaules kausa sezona sāksies novembra beigās Eiropā, grūtajā un bīstamajā Altenbergas trasē Vācijā. Decembrī paredzēti vēl divi posmi šajā valstī - Vinterbergā un Kēnigszē.

Pēc Jaunā gada sezona turpināsies Ziemeļamerikā ar posmiem Leikpleisidā, Pārksitijā un Vistlerā. Februāra sākumā septītais posms un vienlaicīgi Eiropas čempionāts norisināsies Šveices trasē Sanktmoricā. Turpinājumā gaidāms pasaules čempionāts Austrijas trasē Īglsā, taču noslēdzošais Pasaules kausa posms atgriezīsies Kēnigszē.

Pasaules junioru čempionāts šosezon janvārī būs Vinterbergas trasē. Eiropas kausa izcīņas sacensības šosezon tiks aizvadītas gan tradicionālajās Rietumeiropas trasēs, gan arī pirms Ziemassvētkiem viens posms notiks Siguldā.

Kā ierasts, visus Pasaules kausa izcīņas posmus, tāpat arī pasaules čempionātu tiešraidē varēs redzēt Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Uz augšu
Back