Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Dzintara Aplis 2014» noslēdzas ar rekordlielu dalībnieku skaitu

TVNET
«Dzintara Aplis 2014» noslēdzas ar rekordlielu dalībnieku skaitu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Aizvadītajā svētdienā, 14.septembrī Biķernieku trasē risinājās vēsturisko spēkratu autošosejas sacensība «Dzintara Aplis 2014» noslēdzošais - 7. posms - ar rekordlielu dalībnieku un skatītāju skaitu, kur uz trases kopā izgāja 90 sportisti.

Divos braucienos «Dzintara Aplis 2014» 7.posma sacensībās dalībnieki startēja VAZ, Volga un Formula klasēs. Vienlaikus ar ar noslēdzošo posmu Biķernieku trasē risinājās sacensības arī «Žiguļu Kauss 2014» (VAZ Tuss) 8.posmā, Latvijas čempionāta posms Nacionālajā klasē, Volgu klasē un Kumho Challenge ieskaitē.

«Ir aizvadīti septiņi Dzintara Apļa posmi. Četri no tiem pie mums, trīs – Pērnavā. Sacensībām piesakās arvien vairāk dalībnieku, arī skatītāju skaits ir audzis. Tas nozīmē, ka esam kļuvuši interesanti ne tikai sportistiem, bet arī apmeklētājiem. Paldies visiem dalībniekiem par šo aizraujošo un pilnvērtīgo sezonu,» par aizvadīto «Dzintara Aplis 2014» sezonu vēsta Biķernieku kompleksās sporta bāzes direktors Normunds Lagzdiņš.

Sacensībās tika noskaidroti «Dzintara Aplis 2014» 7.posma uzvarētāji, kur volga klasē startēja 16 dalībnieki, VAZ klasē 23 un 14 – formulas ieskaitē. VAZ 1300 klasē pirmo vietu izcīnija Aivars Laipnieks, iegūstot otro gadu pēc kārtas arī ceļojošo kausu. Otrajā vietā – Mārtiņš Lagzdiņš un trešajā - Matīss Mežāks. VAZ 1600 klasē pārliecinošu līderpozīciju saglabāja Pēteris Laipnieks, izcīnot trešo gadu pēc kārtas ceļojošo kausu. Otrajā vietā Kristapu Ābolu un trešajā Adomu Petrovu. Volga klasē uzvaru izcīnīja Antons Dolgopolovs, otro - Ainārs Šēnfelds un trešo – Ivars Janeks. Formulas ieskaites dalībnieki startēja Formula Mondial un Formula Easter klasēs. Formula Easter klasē pārliecinošu uzvaru izcīnija Andris Griķis, atstājot aiz sevis igauņu braucēju Taivo Ninnas. Trešajā vietā - Ingus Zirnītis. Savukārt Formula Mondial klasē līderpozīcijas izcīnija igauņu pārstāvji Jaak Kuul un Ain Lahker, trešajā vietā atstājot Induli Rukutu.

«Šo posmu aizvadījām ar rekordlielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu. Patīkami redzēt, ka arvien vairāk piedalās sportisti no Lietuvas. Ja sākumā tie bija 2-3, tad šajā posmā jau 6 dalībnieki. Tagad neliela atelpa un sāksim darbu pie 2015. gada sezonas, kura paredzēta arī septiņos posmos,» par aizvadītājam sacensībām saka N. Lagzdiņš.

Otro reizi «Dzintara Aplis» ietvaros, Biķernieku trasē startēja «Žiguļa kauss 2014» dalībnieki Satelītklases ieskaitē, kuri aizvadīja sacensību 8.posmu ar 21 dalībnieku skaitu. Uzvaru šajā posmā izcīnija Kristaps Grunte, otrais Rimants Freimanis un trešais – Dainius Petrulis.

Vienlaikus risinājās sacensības Kumho Challenge un Nacionālās klases ieskaitēs, kurā startējā 16 dalībnieki. Nacionālajā klasē uzvaras laurus plūca Igors Zubkovs, atstājot aiz sevis Krievijas pārstāvi Dmitriju Savatevu. Trešo vietu ieguva Ruslanu Rilcinu. Savukārt Kumho Challenge ieskaitē uzvaras izcīnija Jānis Ciekals, Kristaps Mietulis un Artjoms Koclamazasvili.

Vēsturisko spēkratu sacensības autošosejā «Dzintara Aplis 2014» risinājās septiņos posmos, četri no tiem Rīgā, Biķernieku trasē, trīs – Igaunijā, Pērnavā.

Vēsturisko automobiļu sacensības Latvijā tiek organizētas sadarbībā ar «Ghetto Family», biedrību «Latvijas antīko automobiļu klubs» un Rīgas Motormuzeju.

Foto: Publicitātes foto
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu