Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Nordea Rīgas maratons» turpmāk sauksies «Lattelecom Rīgas maratons»

TVNET
«Nordea Rīgas maratons» turpmāk sauksies «Lattelecom Rīgas maratons»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Jubilejas jeb 25. skriešanas sezonu Rīgas maratons sāks kopā ar jaunu galveno partneri un nosaukumu - turpmākos piecus gadus Baltijas lielākais skriešanas pasākums nesīs Lattelecom vārdu. Ar Lattelecom atbalstu maratons ar vēl lielāku sparu turpinās uzņemto kursu nozīmīgāko Ziemeļ- un Centrāleiropas skriešanas pasākumu virzienā, plāno virkni unikālu tehnoloģisku jauninājumu, kurus pakāpeniski ieviesīs nākamo piecu gadu laikā, kā arī pārņems Nordea partnerības laikā aizsāktās tradīcijas veselīga dzīvesveida un skriešanas kultūras veicināšanā. Ilggadīgais līdzšinējais pasākuma ģenerālsponsors - Nordea banka - saglabās stratēģiskā partnera statusu, kļūstot arī par maratona oficiālo banku, informē organizatori.

2015.gada 17.maijā maratons Rīgas ielās norisināsies jau 25.reizi. Kopš dibināšanas 1991.gadā pasākums lielāko izaugsmi piedzīvojis partnerībā ar Nordea banku, no 2007.gada līdz 2014.gadam skriešanas trasi pilnībā iekārtojot pilsētas centrā, panākot vairākkārtēju dalībnieku skaita pieaugumu un skriešanas kultūras «eksploziju», kā arī vienīgajiem Ziemeļeiropā iegūstot prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) «Bronze Label» maratonu kvalitātes zīmi.

Lattelecom, pasākuma stratēģiskais partneris no 2008. līdz 2014. gadam, devis nenovērtējamu ieguldījumu un atbalstu šo panākumu sasniegšanā, ieviešot, piemēram, virkni ar maratona norisi un dalībnieku ērtībām saistītu tehnoloģiju – no reģistrācijas sistēmām līdz lejuplādējamiem diplomiem, on-line un sms rezultātiem, unikālas viedtālruņu aplikācijas, kas ļauj sekot skrējējiem maratona laikā, un uzmundrini.lv, ar kura palīdzību nosūtīti tūkstošiem virtuālo sveicienu skrējējiem trasē.

Lattelecom arī būtiski veicinājis komandu sāncensības garu, izveidojot, piemēram, Lattelecom Komandu Kausu un citām komandām priekšzīmi rādot ar Lattelecom komandu – lielāko uzņēmuma darbinieku komandu maratona pastāvēšanas vēsturē.

Lattelecom Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords: «Maratona 25 gadu jubileja ir labs brīdis, lai nospraustu nākamos izaicinājumus skrējiena attīstībai. Esam milzu pateicību parādā Nordea bankai, kuras vārdu maratons nesis pēdējos astoņus gadus, par nenovērtējamo ieguldījumu skriešanas kultūras un maratona starptautiskās atpazīstamības veicināšanā. Partnerībā ar Lattelecom kvalitātes latiņu celsim vēl augstāk, turpinot iekļaušanos Eiropas vadošo maratonu apritē, ieviešot arvien jaunus risinājumus dalībnieku ērtībai, kā arī vēl vairāk stiprinot maratona kā Rīgas un Latvijas vizītkartes statusu. 2015.gadā, piemēram, kad Latvija uzņemsies Eiropas Savienības prezidentūras pienākumus, Lattelecom Rīgas maratons iekļausies prezidentūras oficiālo notikumu programmā, ļaujot 25.jubileju pienācīgi nosvinēt gan Latvijas, gan ārvalstu skriešanas mīļotājiem.»

Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis: «Lattelecom un Rīgas maratonam ir izveidojusies veiksmīga sadarbība daudzu gadu garumā, kopā augot un attīstoties ne tikai maratona tehnoloģiskajam atbalstam, bet arī katru gadu Lattelecom komandai sasniedzot lielāko dalībnieku skaitu. Esam lepni, ka, pateicoties Lattelecom atbalstam, Rīgas maratons ir kļuvis par vienu no mūsdienīgākajiem maratoniem, izmantojot līdzvērtīgus tehnoloģiskos risinājumus kā Londonas, Berlīnes un citos atzinību guvušos maratonos. Taču mēs ar organizatoriem esam uzlikuši vēl augstāku latiņu, ko mums kopīgi kā komandai noteikti ir pa spēkam sasniegt – Lattelecom Rīgas maratonam ir jābūt starp pasaules labākajiem maratoniem.»

Rīgas maratons pirmo reizi notika 1991.gadā, bet ievērojamāko uzplaukumu un reģionālo atpazīstamību sasniedza pēc 2007.gada, pateicoties Nordea bankas atbalstam. Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: «Nordea ir svarīgas ilgtermiņa attiecības, jo tikai tādās var gūt patiesus panākumus un izaugsmi. Maratons ir izcils piemērs, kā astoņu sadarbības gadu laikā, plecu pie pleca strādājot, esam auguši, attīstījušies un vairojuši viens otra panākumus. Esmu gandarīts, ka līdz ar maratona spēcīgo vārdu attīstījusies arī vispārējā skriešanas kultūra Latvijā, sasniedzot vēl nebijušu līmeni. Tomēr attīstība nevar notikt bez pastāvīgas izaugsmes un izaicinājumiem. Esam sasnieguši augstāko punktu bankas un maratona sadarbībā, un ir pienācis laiks pieņemt jaunus izaicinājumus, kļūstot par oficiālo maratona banku. Šis ir bijis mērķtiecīgs un pārdomāts lēmums, kas mūsu līdzšinējā sadarbībā pavērs jaunus apvāršņus un priecēs ikvienu maratona dalībnieku.»

2015.gada 17.maijā pasākums notiks jau 25.reizi. Šajā laikā pasākums piedzīvojis ievērojamu izaugsmi un tagad uzskatāms par vienu no reģionālajiem līderiem. 2014.gada 18.maijā pasākums pulcēja 23 tūkstošus dalībnieku no 60 pasaules valstīm, sasniedzot nebijušu ārvalstnieku dalības rekordu. 2015.gadā Lattelecom Rīgas maratons iekļauts arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā, tādējādi sagaidāms, ka pasākuma starptautiskā atpazīstamība tikai turpinās augt.

Norise un distances

2015.gadā dalībnieku izvēlei būs pieejamas četras distances – maratona distance (42 km 195 m), pusmaratona distance (21 km 097,5 m), 10 km distance un 5 km distance. Pašlaik sadarbībā ar partneriem un Rīgas domi strādājam pie norises plānošanas, lai saglabātu esošās trases pilsētas centrā un pasākumu padarītu par vēl plašākiem skriešanas svētkiem visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Tiks saglabāta 2014.gadā aizsāktā tradīcija, priecējot dalībniekus ar kultūras norisēm trasē, un noteikti aicināsim gan dziedātājus, gan dejotājus iesaistīties kopīgo svētku radīšanā.

Reģistrācija Lattelecom Rīgas maratonam

Reģistrācija Lattelecom Rīgas maratonam jau tradicionāli tiks sākta 17.septembrī – tieši 8 mēnešus pirms pasākuma, lai dotu iespēju un laiku dalībniekiem izvēlēties un sagatavoties atbilstošākajai distancei. Reģistrēties pasākumam iespējams, piesakoties oficiālajā mājas lapā www.lattelecomrigasmaratons.lv un Nordea bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Kā jau ierasts, pieteikties visizdevīgāk ir līdz šā gada 31.decembrim, kad dalības maksa ir viszemākā. Kā tradīcija palikusi arī organizatoru nodrošinātā bezmaksas reģistrācija visiem 2014.gada pasākuma vecuma grupu 1.-3. vietas ieguvējiem, dalībniekiem, kas dzimuši pirms 1950.gada 17.maija, kā arī visiem tiem uzticamajiem maratonistiem, kas piedalījušies visos 24 iepriekšējos Rīgas maratonos.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu