Tiesa amnestē vainīgo «Lokomotiv» aviokatastrofā

Jaroslavļas tiesa trešdien par vainīgo traģiskās Jaroslavļas «Lokomotiv» hokeja komandas aviokatastrofas lietā atzinusi atbildīgās aviokompānijas «Jak Servis» bijušo ģenerāldirektora vietnieku Vadimu Timofejevu, informē aģentūra «RIA Novosti».

2011.gada 7.septembrī notikušajā lidmašīnas katastrofā dzīvību zaudēja arī viens no visu laiku labākajiem Latvijas hokejistiem Kārlis Skrastiņš, kurš pārstāvēja traģēdijas skarto Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu «Lokomotiv». Pērnajā oktobrī, noslēdzoties izmeklēšanai šajā lietā, Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komiteja konstatēja virkni pārkāpumu atbildīgās aviokompānijas «Jak Servis» bijušā ģenerāldirektora vietnieka Timofejeva darbībā lidojumu organizēšanas jautājumos.

Timofejevs tika apsūdzēts nozieguma izdarīšanā, nenodrošinot lidojuma drošību. Tieši viņš esot bijis atbildīgs par apkalpes ekipāžu pielaišanu lidojumiem.

Tiesa par vainīgo atzinusi Timofejevu, kuram tika piespriesti pieci gadi soda kolonijā, taču neilgi pēc tam viņš tika amnestēts. Bojāgājušo tuvinieki esot lūguši bijušajam aviokompānijas darbiniekam nepiespriest reālu cietumsodu, jo notikušā apstākļi neesot vēl līdz galam skaidri, turklāt nu Timofejevs grasās iesniegt apelāciju un pierādīt savu nevainību.

Iepriekš izmeklēšanas gaitā tika secināts, ka Timofejevs apkalpes ekipāžu lidojumam pielaidis pretlikumīgā veidā, jo slēpis faktu, ka ekipāžas otrais pilots vēl nebija pabeidzis nepieciešamo apmācību. Viņa pielaišanai pie lidojuma Timofejevs izmantojis falsificētus dokumentus.

Tāpat tika secināts, ka Timofejevs nav analizējis pieejamos datus par avarējušā lidaparāta komandiera iepriekš pieļautajām kļūdām, kuru neesot bijis maz. Timofejevs tik un tā turpinājis to pašu komandieri pielaist turpmākiem lidojumiem.

Liktenīgā lidojuma ekipāža tika izveidota tā, ka abiem pilotiem un borta mehāniķiem tas bija tikai trešais kopīgais reiss. Turklāt viņi šādā sastāvā nav bijuši pakļauti treniņiem simulatorā, kur tiek izstrādātas darbības ārkārtas situācijās.

Ekspertīzē secināts, ka pats lidaparāts bijis pilnā darba kārtībā, bet vadlīnijām atbilstošas ekipāžas nodrošināšana, iespējams, būtu to paglābusi no traģēdijas.

«Jak-42» markas lidmašīna, kurā atradās visa «Lokomotiv» komanda, avarēja Jaroslavļā neilgi pēc pacelšanās. Tajā atradās 45 pasažieri, 43 no tiem gāja bojā avārijas brīdī, tostarp arī Skrastiņš. Izdzīvoja vienīgi borta inženieris Aleksandrs Sizovs un Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs, kurš gan pēc piecas dienas ilgas cīņas par dzīvību slimnīcā mira.

Uz augšu