Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

24. Vienības braucienā uzvarējis Māris Bogdanovičs

FOTO: Zigismunds Zālmanis, "Nikon"

Saulainajā un siltajā svētdienā Siguldā tika aizvadīts gada lielākais notikums pašmāju riteņbraukšanā – 24. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens. Trīs dažādās un aizraujošās distancēs startēja 5000 riteņbraucēju. Uzvaru LDz 95 kilometru sporta braucienā izcīnīja Māris Bogdanovičs, SEB MTB braucienā nepārspēts palika Arnis Pētersons, bet Tautas distancē triumfs Raimonda Briča un Robera Zuļģa tandēmam.

Lieliski laika apstākļi, smaidīgi, pozitīvisma pilni cilvēki un sportiska atmosfēra. Tas viss svētdien bija sastopams Siguldā, kur norisinājās jau 24. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens. LDz Sporta, SEB MTB un Tautas distancēs kopumā startēja vairāk nekā 5000 dažāda vecuma un abu dzimumu aktīva dzīvesveida piekritēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām apkārtējām valstīm.

Dalībnieku vidū bija arī virkne sabiedrībā pazīstamu personību, viņu vidū mūziķis Gacho, TV dīva Ketija Šēnberga, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un citi. Ar savu klātbūtni velobraucienu pagodināja arī VAS Latvijas Dzelzceļš prezidents Uģis Magonis un mūsu titulētā tāllēcēja Ineta Radēviča, kura deva startu masveidīgajam tautas braucienam.

LDz Sporta braucienā, kurā dalībniekus aicināja startēt VAS Latvijas Dzelzceļš, teju 300 riteņbraucēji sacentās 95 kilometru garajā distancē pa Siguldas, Garkalnes un Allažu apkārtnes ceļiem. Dalībnieku vidū bija gan Latvijas kontinentālo riteņbraukšanas komandu – Rietumu – Delfin un Alpha Baltic/ Unitymarathons.com pārstāvji, gan arī virkne vadošo Igaunijas vienību sportistu. Distancē izvērsās vairāki atrāvieni, tomēr pirms izšķirošā Siguldas kalna lielā grupa bija kopā.

Pēdējā kāpumā no visiem atrāvās Alpha Baltic/ Unitymarathons.com pārstāvis Māris Bogdanovičs, kurš spēja uzņemto tempu nosargāt un izcīnīt skaistu solo uzvaru. Bogdanovičs distancē pavadīja 2 stundas 14 minūtes un 55 sekundes. Otrajā vietā tikmēr finišēja tikai 17 gadus vecais Igaunijas pārstāvis Vaga Kristo, dobelniekam zaudējot divas sekundes.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa pašmāju jaunais velosportists no Rīgas Riteņbraukšanas skolas – Artūrs Beļēvičs. Šajā pašā braucienā dāmām ātrākā izrādījās rīdziniece Elīna Sauka, apsteidzot Endiju Rutuli un Katrīnu Jaunslavieti.

Teju 1000 adrenalīna meklētāji piedalījās SEB MTB braucienā, kura garums bija 48 kilometri. Trases veidotāji bija izveidojuši pietiekami ātru, bet dinamisku un aizraujošu distanci. Tāpat kā pērn, arī šoreiz nepārspēts absolūtajā vērtējumā palika ZZK komandas Cēsu riteņbraucējs Arnis Pētersons, kurš veica savu izrāvienu neilgi pirms finiša. Pētersons trasē pavadīja 1 stundu 32 minūtes un 32 sekundes.

Sešas sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja viņa komandas biedrs Mārtiņš Blūms, bet trešais bija Rietumu – Delfin pieredzējušais sportists Dmitrijs Sorokins, Pētersonam piekāpjoties par 12 sekundēm. Sieviešu konkurencē absolūtajā vērtējumā triumfēja Trek–team komandas pārstāve Ingrīda Šmite, kurai sekoja smilteniete Rūta Brakovska un Rietumu – Delfin pārstāve Lelde Ardava.

SEB banka par katru startējošo Vienības brauciena dalībnieku ziedoja 2 eiro labdarības organizācijai Asociācija Dzīvesprieks.

Teju 4000 velomīļi startēja Tautas braucienā. Šeit piedalījās dažāda stila un atraktivitātes riteņbraucēji, no kuriem lielākajai daļai tā bija iespēja izjust kopību un pavadīt dienu ar pozitīvām emocijām. Cīņā par uzvaru šoreiz nepārspēti bija Raimonda Briča un Roberta Zuļģa veidotais tandēms.

Uzreiz aiz viņiem sekoja arī ātrākais individuālais braucējs – Linards Veide. Tikmēr trešajā vietā ierindojās Herberts Pudāns. Starp dāmām triumfēja talantīgā Viktorija Sipoviča, otrā bija carnikaviete Justīne Brūvere, bet trešā - Ilga Adele Spigovska.

Tautas braucienā tika noteikti arī atraktīvākie un enerģiskākie braucēji. Kuplākās ģimenes balvu ieguva Ceru dzimtas pārstāvji, kuplāk pārstāvētais darba kolektīvs Vienības velobraucienā bija Latvijas Dzelzceļam. Pēc finiša dalībnieki bija ļoti gandarīti par pieveikto distanci un pozitīvajām emocijām.

Uz augšu
Back