Jaunā ASV tenisiste atsakās no 60 tūkstošu prēmijas

Kiki Belisa

FOTO: AP/Scanpix

Jaunā ASV tenisiste Kiki Belisa, kura sensacionāli «Grand Slam» turnīrā «US Open» uzvarēja slovākieti Dominiku Cibuļkovu, kļuvusi par jaunāko spēlētāju kopš krievietes Annas Kurņikovas, kas šajās sacensībās spējusi uzvarēt maču.

ASV atklātā čempionāta pirmās kārtas spēlē amerikāniete, kura turnīrā piedalās pēc organizatora speciāla ielūguma jeb «wild card», ar rezultātu 6:1, 4:6, 6:4 spēja pārspēt šā brīža WTA ranga 13. raketi.

Belisa rangā ieņem vien 1208. vietu.

Amerikāniete kļuvusi par pirmo tenisisti kopš 1996. gada, kas spējusi 15 gadu vecumā uzvarēt «US Open» mačā. Toreiz tā bija krieviete Anna Kurņikova.

«Jūtos satriecoši un joprojām esmu šokā. Laukumā devos ar domu, ka tā man būs lieliska pieredze. Nevarēju iedomāties, ka izcīnīšu šādu uzvaru,» skaidro 15 gadus un 152 dienas vecā sportiste.

Belisa ir atteikusies no savas 60 420 ASV dolāru prēmijas, jo ir amatiere. Pretējā gadījumā viņa apdraud iespēju saņemt stipendiju augstskolā.

«Es par to nedomāju,» teica Belisa. «Koncentrējos tenisam vairāk nekā jebkad agrāk. Noteikti saglabāšu savu amatieres statusu, lai saglabātu savas iespējas studējot. Kādu dienu es kļūšu par profesionāli.»

Nākamā Belisas pretiniece būs Kazahstānas pārstāve Zarina Dijasa, kura reitingā ieņem 48. pozīciju.

Uz augšu