Basketbola izlase piedzīvo ļoti sāpīgu zaudējumu pret Ukrainu

Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtajā spēlē «Arēnā Rīga» trešdien ar 74:75 (21:14, 18:24, 23:22, 12:15) zaudēja turnīru neveiksmīgi iesākušajai Ukrainas izlasei, kurai šis bija pirmais panākums. Latvijas izlase jau trešdien varēja garantēt vietu izslēgšanas turnīrā. Lai to panāktu tai bija jāuzvar Ukraina, bet Lietuvai vēlāk vakarā bija jāpārspēj Igaunija.

Latvijas izlase jau pirmajās minūtēs nonāca vadībā ar 7:0, tiesa, turpinājumā divus tālmetienus realizēja ukrainis Aleksandrs Ļipovijs (6:7). Cīņas turpinājumā latvieši atkal darbojās veiksmīgāk par saviem pretiniekiem, atgūstot sešu punktu pārsvaru (16:10). Arī ceturkšņa izskaņā Ukraina nespēja pietuvoties mājiniekiem.

Otro ceturksni ukraiņi iesāka veiksmīgāk, spējot samazināt rezultāta starpību līdz vienam veiksmīgam metienam (21:23). Lai arī pēc tam Latvijas basketbolisti atkal atjaunoja vairāku punktu pārsvaru, pusotru minūti līdz puslaika beigām Ukraina panāca 34:35. Arī cīņas izskaņā viesi spēja noturēt minimālu punktu deficītu (38:39).

Trešās ceturtdaļas sākumā Ukraina izmantoja savas iespējas un drīz vien nonāca vadībā ar 44:41. Pēc piecām nospēlētām minūtēm rezultāts bija jau 51:46 Ukrainas labā, bet minūti līdz ceturkšņa beigām Latvija spēja izlīdzināt mača rezultātu (57:57). Tiesa, pēdējā minūtē abas komandas guva vēl dažus punktus, veiksmīgākiem esot latviešiem, kuri arī atguva vadību.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvija panāca sešu punktu pārsvaru (72:66), taču ukraiņi pēc vairākiem mājinieku neveiksmīgiem uzbrukumiem atguva vadību (73:72). Tiesa, uzreiz nākamajā uzbrukumā Kristaps Janičenoks realizēja divpunktu metienu, bet pēc tam divus «sodus» iemeta Ukrainas izlasē spēlējošais Ļipovijs (75:74). Pēdējo uzbrukumu aizvadīja latvieši, taču to ar veiksmīgu metienu noslēgt nespēja.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 punktiem bija Dairis Bertāns, bet 13 punktus pievienoja un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Kaspars Bērziņš. Taču ar 12 punktiem izcēlās komandas kapteinis Jānis Blūms.

Savukārt Ukrainai 21 punktu guva un desmit atlēkušās bumbas izcīnīja Kirils Fesenko, bet vēl 13 punktus pievienoja Ļipovijs.

Dienas pirmajā spēlē Čehijas komanda sīvā cīņā 66:64 pieveica Beļģiju, izcīnot trešo uzvaru četros mačos, tādējādi vismaz uz brīdi nostiprinoties D apakšgrupas līderpozīcijā.

Līdz ar to D apakšgrupā trīs uzvaras četros mačos izcīnījusi Čehija, divi panākumi trīs mačos ir Lietuvai, bet divas uzvaras četrās spēlēs guvusi Beļģija un Latvija. Igaunijai viens panākums trīs mačos, bet Ukrainai tikpat daudz uzvaru četros dueļos.

Ukrainas komanda Eiropas čempionātu iesākusi ar trīs neveiksmēm trijos mačos. Pirmajā duelī ukraiņi ar 68:69 piekāpās Lietuvai, dienu vēlāk ar 64:78 cieta neveiksmi pret Čehiju, bet pirmdien ar 71:78 piedzīvoja zaudējumu pret Igaunijas komandu.

Tikmēr Ainara Bagatska vadītā Latvijas vienība sacensību ievadā ar 78:67 apspēlēja Beļģiju, svētdien ar 49:68 atzina principiālās pretinieces Lietuvas pārākumu, bet pirmdien ar 75:68 svarīgā cīņā apspēlēja Čehiju.

Otrdien Rīgas grupā bija brīvdiena.

Vakara mačā plkst. 21.30 Lietuva bez apslimušā līdera Jona Valančūna cīnīsies ar Igaunijas basketbolistiem.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Klubs 2015
Jānis Strēlnieks1.1911989Brose Basket (GER)
Dairis Bertāns1./2.1931989Bilbao Basket (ESP)
Kaspars Vecvagars1.1931993Žalgiris (LTU)
Jānis Blūms2.1901982Panathinaikos (GRE)
Žanis Peiners1./2.2031990BK Ventspils
Kristaps Janičenoks2./3.1961983BK Ventspils
Haralds Kārlis2./3.1951991BK Valmiera
Jānis Timma3./4.2011992Sanktpēterburgas Zeņit (RUS)
Mareks Mejeris4.2071991VEF Rīga
Rolands Freimanis4./5.2081988Kalev/Cramo (EST)
Kaspars Bērziņš4./5.2131985Krasnije kriļja (RUS)
Mārtiņš Meiers5.2081991BK Ventspils

D apakšgrupas pēdējo cīņu Latvijas aizvadīs ceturtdien, kad Baltijas valstu duelī tiksies ar Igaunijas komandu.

Eiropas čempionāts risināsies divos posmos:

1) grupas turnīrā katrai komandai 5 spēles (5.-10. septembris). Četru pirmo vietu ieguvēji kvalificējas izslēgšanas turnīram, 5. un 6. vietas ieguvēji dodas mājās;

2) izslēgšanas turnīrs Lillē (12.-20. septembris): astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, B2-A3, B1-A4, C1-D4, C2-D3, D2-C3, D1-C4), ceturtdaļfināls, pusfināls, pusfināls par 5.-8. vietu un spēles par 1. un 3. vietu. Čempioni un vicečempioni kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 3.-7. vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.