Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

13.septembrī būs zināmi Dzintara apļa uzvarētaji

RA Events/TVNET
13.septembrī būs zināmi Dzintara apļa uzvarētaji
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Agita Zariņa

Nākamsvētdien, 13. septembrī, atjaunotajā «Biķernieku kompleksajā sporta bāzē» (BKSB) norisināsies vēsturisko automašīnu sacensību «Dzintara Aplis» 2015. gada pēdējais posms jeb «Sezonas Noslēguma Sacensības», kuru laikā tiks noskaidroti sezonas kopvērtējuma uzvarētāji piecās dažādās ieskaites klasēs – «VAZ 1300», «VAZ 1600», «Volga», «Formula Easter» un «Formula Mondial».

Atbilstoši vēsturisko automašīnu sacensību «Dzintara Aplis» tehniskajiem noteikumiem 2015. gada sezonā paredzēti seši posmi, kur katrā posmā notiek divi braucieni. Sezonas noslēguma kopvērtējumā no divpadsmit braucieniem tiek skaitīti tie desmit, kuros dalībnieks izcīnījis lielāko punktu skaitu. Tādējādi «Sezonas Noslēguma Sacensību» laikā katrs no dalībniekiem cīnīsies par 120 punktiem, lai vērstu situāciju kopvērtējumā sev par labu.

Lielākā intriga un plašākais pretendentu skaits uz uzvaru sezonas kopvērtējumā – pieci – ir «VAZ 1300» klasē. Līdz šim vislielāko punktu summu iekrājis trīs posmu uzvarētājs Mārtiņš Lagzdiņš (452 punkti), kuram ar nelielu punktu atstatumu seko iepriekšējā posma uzvarētājs Harijs Ulpe (436) un Iļja Kašins (424), kurš šogad demonstrējis stabilu sniegumu, trīs reizes kāpjot uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena un divas reizes finišējot ceturtais. Tāpat teorētiskas izredzes iegūt čempiona titulu ir Ģirtam Vecvanagam (391) un trešā posma uzvarētājam Aivaram Laipniekam (374).

«VAZ 1600» klasē par uzvaru kopvērtējumā cīnīsies četri piloti. Šobrīd visvairāk punktu ir Konstantīnam Samušijam (474), kurš četras reizes finišējis otrajā vietā, un kuram šī būs pēdējā iespēja šosezon uzvarēt kādā no sacensību posmiem. Par 60 punktiem mazāk ir divu posmu uzvarētājam Adomam Petrovam (414), kuram uz papēžiem min divi latviešu piloti – Arnis Alksnis (400) un Andris Priedītis (380), kuriem būs jādemonstrē savs labākais sniegums, lai uzvarētāja kausu paturētu Latvijā.

Foto: Agita Zariņa

Visplašāk pārstāvētajā «Volga» klasē 108 punktus lielu pārsvaru pār tuvāko sekotāju iekrājis Ainārs Šēnfelds (524), kurš izcīnījis uzvaru četros no pieciem notikušajiem posmiem. Otrajā vietā šobrīd atrodas Ivars Janeks (416), kurš uzvarēja sezonas otrajā posmā un ir vienīgais, kuram ir iespēja apsteigt Šēnfeldu sezonas kopvērtējumā. Tikmēr spēja spēkošanās paredzama par kopvērtējuma trešo vietu, kurā, pie noteiktu apstākļu sakritības, ierindosies kāds no astoņiem autosportistiem.

«Formula Easter» klasē iespaidīgu, 120 punktus lielu pārsvaru, iekrājis trīs posmu uzvarētājs Roberts Toms (550), kuram sezonu noslēdzošajā posmā atliek nosargāt iegūto pārsvaru, lai nodrošinātu uzvaru arī sezonas kopvērtējumā. Otrajā vietā igauņu autosportists Toivo Ninas (430), trešais – divu posmu uzvarētājs Andris Griķis (240), bet ceturtais – igaunis Indreks Tepans (60).

«Formula Mondial» kopvērtējuma pirmajās trīs vietās ārvalstu piloti – līderpozīcijā šobrīd atrodas Alberts Pundis (501) no Lietuvas, kuram seko divi igauņi – Jāks Kūls (424) un Tāvi Krons (402). Uzreiz aiz goda pjedestāla pozīcijām atrodami divu latviešu meistaru vārdi – Itālo Alsiņš (388) un piektā posma uzvarētājs Indulis Rukuts (324).

Sacensību apmeklētājiem norādām, ka ieejas biļete uz «Dzintara Aplis» sesto posmu «Sezonas Noslēguma Sacensības» maksās 3 eiro. Biļetes varēs iegādāties pie ieejas trasē (pie 3. un 8. vārtiem), un, ierodoties Biķernieku trasē, skatītāji saņems arī sacensību dienas programmu. Apmeklētāji varēs ne vien vērot vēsturisko automašīnu traukšanos pa atjaunoto trasi, bet arī apmeklēt dalībnieku parku, kur iespējami tuvu aplūkot sporta tehniku un satikt autosportistus. Tāpat Biķerniekos paredzēti vairāki izklaidējoši-izglītojoši pasākumi visai ģimenei, par kuriem informēsim nākamnedēļ.

Par «Dzintara Aplis» sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.dzintaraaplis.lv, un sociālajos tīklos «Twitter», «facebook», «draugiem.lv», «YouTube».

PLĀNOTĀ SACENSĪBU PROGRAMMA

Sestdiena, 12. septembris

15:00-18:00 Brīvie treniņbraucieni

Svētdiena, 13. septembris

9:00 Dalībnieku reģistrācijas termiņš

9:30 Treniņbraucieni/ kvalifikācija

11:00 Sacensību atklāšana

11:30 1. brauciens, 12 apļi

14:00 2. brauciens, 12 apļi

16:30 Apbalvošana

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu