Lorenso triumfē Čehijā un «Moto GP» kopvērtējumā panāk Rosi

LETA/AFP

Spāņu pilots Horhe Lorenso no «Movistar Yamaha» vienības svētdien izcīnīja uzvaru Čehijā notikušā pasaules motošosejas čempionāta 11.posmā prestižākajā «MotoGP» klasē, tādējādi panākot savu komandas biedru Valentino Rosi sezonas kopvērtējumā.

Šī bija spāņa 38.uzvara «Moto GP» klases sacensībās, kas līdzās austrālietim Keisijam Stouneram ir ceturtais visu laiku labākais sasniegums. Savukārt šosezon Lorenso izcīnījis piekto panākumu.

Otro vietu Čehijas posmā izcīnīja Lorenso tautietis un pašreizējais pasaules čempions Marks Markess no «Repsol Honda» vienības, kamēr trešais finišēja Rosi.

Lorenso bija ātrākais arī sestdien notikušajās kvalifikācijas sacensībās.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma vadībā tagad atrodas Rosi un Lorenso, kuriem izcīnīti 211 punkti. Savukārt trešais ar 159 punktiem ir Markess, kurš ļoti neveiksmīgi aizvadīja sezonas sākumu, bet uzvarēja iepriekšējos divos etapos.

Arī šajā sezonā, kas noslēgsies 8.novembrī Spānijas pilsētā Valensijā, braucēji aizvadīs 18 posmus.